Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Do wtorku Nabożeństwa Majowe są o godz. 1730, a od środy rozpoczniemy Nabożeństwa Czerwcowe, które w naszym kościele będą codziennie po Mszy Św. o godz. 1800, w sobotę po Mszy Świętej o godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500.

Codziennie w łączności z Nabożeństwem Majowym, a od środy w łączności z Nabożeństwem Czerwcowym Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie o godz. 630, w sobotę o godz. 800 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • We wtorek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 • W środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika. W łączności z Nabożeń. Czerwcowym Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy. Przeżywamy Dzień Dziecka.
 • We czwartek – przypada I czwartek miesiąca. Modlić się będziemy o nowe i święte powołania do służby Bogu w kapłaństwie i życiu zakonnym. Na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy młodzież klas VIII Szkoły Podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Po Mszy Świętej będzie próba ustawienia na liturgię sakramentu bierzmowania.
 • W piątekprzypada I piątek miesiąca. Msze Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą o godz. 630 i 1800

Dla dzieci Msza Św. w I piątek będzie o godz. 1630.  Na Mszę Św. o godz. 1630 zapraszamy uczniów klas VII Szkoły Podst. Ofiary zbierane na tacę w I piątek są przeznaczone na misje.

 • W sobotę – przypada I sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca N.M.P o godz. 800. Przed Mszą Świętą o godz. 730 rozpoczniemy modlitwę różańcową, na którą zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 • W przyszła niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Z racji pielgrzymki parafialnej zmiana tajemnic różańcowych, będzie za dwa tygodnie w drugą niedzielę czerwca.
 1. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę od godz. 1730, we czwartek od godz. 1700, a w piątek od godz. 1600. Wyjazd do chorych będzie w piątek od godz. 800.
 2. Spotkanie aspirantów będzie w środę o godz. 1700.
 3. Spotkanie DSM we czwartek o godz. 1630.
 4. Egzamin przed sakramentem bierzmowania uczniów klas VII będzie we wtorek 7 czerwca o godz. 1630. Prosimy, aby z uczniem na egzaminie był przynajmniej jeden z rodziców.
 5. Wyjazd dzieci pierwszokomunijnych na Pielgrzymkę do Ludźmierza i na Krzeptówki do Zakopanego będzie w poniedziałek o godz. 715 z parkingu przy naszym kościele.
 6. Wyjazd na naszą parafialną dwudniową (4-5 czerwca) Pielgrzymkę po sanktuariach i zabytkach Ziemi Świętokrzyskiej i Sandomierskiej, będzie w najbliższą sobotę o godz. 615 z parkingu przy naszym kościele. Powrót w niedzielę około godz. 2100.
 7. Codziennie do niedzieli Zesłania Ducha Świętego trwa w sądeckich kościołach z okazji Jubileuszu Roku Ignacjańskiego – „Sądecka Ewangelizacja”. Szczegóły na plakatach.
 8. Prezentacja Wiedeńskiego Pomnika Króla Jana III Sobieskiego będzie w Podegrodziu i Starym Sączu w dniach 3-4 czerwca. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń. Przypominamy, że pomnik ten miał stanąć na Kahlenbergu w Wiedniu w 2018 r., ale nowe władze Wiednia nie zgodziły się, by ten pomnik upamiętniał Króla Polski, który w 1683 roku wielkim zwycięstwem ocalił Europę przed nawałnicą turecką.
 9. Dziękujemy mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 10. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 11. We wtorek w naszym kościele będzie pogrzeb + Teresy Mucha, zamieszkałej w Parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu. Msza Święta pogrzebowa o godz. 1300, wprowadzenie i modlitwa różańcowa o godz. 1230. Po Mszy Świętej złożenie ciała na naszym parafialnym cmentarzu.