Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1730, w sobotę po Mszy Świętej godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500. Od dzisiaj do środy przeżywamy kwartalne dni modlitw o urodzaje.

Dlatego pielęgnujmy ten piękny zwyczaj śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele, przy kapliczkach i w naszych domach w gronie rodzinnym i módlmy się o urodzaje. W czasie Nabożeństw Majowych w dni powszednie jest udzielana Komunia Święta, aby więcej dzieci i młodzieży szkolnej mogło wziąć udział w tym nabożeństwie.

         W tym tygodniu na Mszy Świętej o godz. 1800 Dzieci Piewszokomunijne przeżywają swój Biały Tydzień.

         Wczoraj w Parafii p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Tylmanowej nasz rodak Marcin Kumor przyjął świecenia diakonatu, cieszymy się i gratulujemy, także rodzicom i życzymy diakonowi Marcinowi wielu łask w posłudze diakońskiej oraz w tym ostatnim etapie przygotowania do święceń kapłańskich.

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • We wtorek – wspomnienie N.M.P Wspomożycielki Wiernych.
 • W środę – Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy w łączności z Naboż. Majowym
 • We czwartek – Wspomnienie Św. Filipa Nereusza. W tym dniu przeżywamy Dzień Matki.
 • W piątek – Po Mszy Świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy też Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wiebowstąpienia Pańskiego. Przypada także druga rocznica śmierci ks. Prałata Mariana Stępnia.
 1. Spotkanie aspirantów będzie w środę o godz. 1700.
 2. Spotkanie DSM we czwartek o godz. 1630.
 3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie w piątek o godz. 1900. Bardzo proszę wszystkich o obecność na tym podsumowującym spotkaniu.
 4. W poniedziałek o godz. 1900 przy kapliczce u Państwa Wnęków w Biczycach Górnych będzie Majówka i Msza Święta o urodzaje i pokój na Ukrainie.

Natomiast w sobotę o godz. 1730 przy kapliczce Matki Bożej na Paściej Górze będzie jak co roku Majówka – modlitwy i śpiew Litanii Loretańskiej prowadzone będą pod przewodnictwem Grupy Młodzieżowej z naszej Parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 1. Za dwa tygodnie w dniach 4-5 czerwca (sobota-niedziela) wyruszamy na naszą parafialną Pielgrzymkę po sanktuariach i zabytkach Ziemi Świętokrzyskiej i Sandomierskiej. W Programie m.in. zwiedzanie pofranciszkańskiego kościoła św. Stanisława w Nowym Korczynie, sanktuarium na Świętym Krzyżu, gdzie będzie Msza Święta, zwiedzanie klasztoru cystersów w Wąchocku, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie, gdzie będzie nocleg i Msza Święta w niedziele, zwiedzanie Sandomierza i pobyt w Kurozwękach. Prosimy wyjeżdżających o wpłatę 330,- zł. w tym tygodniu. Przypominamy też, że w tych kosztach są: transport autokarem, nocleg w sanktuarium w Kałkowie obiadokolacja w sobotę i śniadanie oraz obiad w niedzielę oraz koszty biletów wstępu i przewodników. Autokar jest na 50 osób, a pozostało jeszcze 3 wolne miejsca, jeśli ktoś chciałby się wybrać na pielgrzymkę, to prosimy o kontakt w tym tygodniu.
 2. Młodzież z klas VIII z naszej Parafii przyjmie sakrament bierzmowania we czwartek 9 czerwca w naszym kościele na Mszy Świętej o godz. 1800. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Biskup Artur Ważny. Polecajmy tych Młodych w naszych modlitwach, aby jak najlepiej przygotowali się i godnie przyjęli sakrament bierzmowania, módlmy się za nich szczególnie w tym tygodniu kiedy zdają egzaminy na zakończenie Szkoły Podstaw.
 3. Nasza parafia organizuje „Oazę letnią dla dzieci i młodzieży” w Korbielowie (Beskid żywiecki) w dniach 27 czerwca do 2 lipca. W „Oazie” mogą brać udział dzieci i młodzież po klasie IV Szkoły Podstawowej. Pierwszeństwo mają osoby zaangażowane w grupy parafialne (LSO, DSM i Grupa młodzieżowa). Koszt „Oazy” 900 zł dla zaangażowanych w grupy parafialne; 1100 zł dla pozostałych osób. Zapisy u ks. Bogusława.
 4. Od najbliższego piątku przez dziewięć dni, aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w sądeckich kościołach z okazji Jubileuszu Roku Ignacjańskiego – „Sądecka Ewangelizacja”. Szczegóły na plakatach.
 5. Dziękuję Mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Ks. Bogusławowi, który we czwartek przeżywa 10 rocznicę świeceń kapłańskich składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.