Msze Św. w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630, a w sobotę o godz. 800 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty). 

Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1730, w sobotę będzie wyjątkowo przed Mszą Świętą o godz. 730, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500. W czasie Nabożeństw Majowych w dni powszednie jest udzielana Komunia Święta, aby więcej dzieci i młodzieży szkolnej mogło wziąć udział w tym nabożeństwie – bo z bólem serca trzeba stwierdzić, że dzieci i młodzieży jest bardzo mało. Dlatego pielęgnujmy ten piękny zwyczaj śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele, przy kapliczkach i w naszych domach w gronie rodzinnym. Nie ma lepszej zachęty dla dzieci i młodzieży, niż przykład samych rodziców, nas dorosłych, dlatego zabierajmy dzieci i przychodźmy liczniej na Nabożeństwa Majowe.

 

  1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika – Patrona Polski.
  • W środę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego. W łączności z Nabożeństwem Majowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Nabożeństwo Majowe i Msze Świętą zapraszamy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej, będziemy się modlić o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego na czas egzaminów ósmoklasistów. Po Mszy Świętej będzie w kościele próba ustawienia przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
  • W sobotę w kościele parafialnym w Tylmanowej w czasie Mszy Świętej o godz. 1000 z rąk Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza nasz rodak alumn Marcin Kumor przyjmie świecenia diakonatu. Polecajmy kleryka Marcina w tym tygodniu w sposób szczególny w naszych modlitwach osobistych i tych wspólnotowych – w naszych rodzinach i tu w naszej świątyni. Wyjazd lektorów i ministrantów starszych na święcenia do Tylmanowej będzie w sobotę o godz. 830. Z tej racji przypominamy, że Nabożeństwo Majowe w sobotę będzie przed Mszą Świętą o godz. 730.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1130 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej Dzieci z klas III Szkoły Podstawowej.
  • Spowiedź Dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin będzie w piątek od godz. 1630.
  1. Próba przed I Komunią Świętą dzieci z klas III Szkoły Podstawowej będzie we wtorek i czwartek po Nabożeństwie Majowym i Mszy Świętej. Zachęcamy dzieci i rodziców do modlitwy oraz do udziału w te dni w Nabożeństwie Majowym i Mszy Świętej.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość Niedzielny, Idziemy i Niedziela. Jest dla młodzieży – i nie tylko – bardzo dobry dwumiesięcznik Miłujcie się, a dla dzieci zaś jest Promyczek, Promyczek Dobra. Jest też majowy numer Rycerza Niepokalanej. Mamy duży wybór prasy katolickiej, dlatego więcej czytajmy, zachęcajmy do czytania dzieci i młodzież, bo czym się karmimy, co czytamy, co oglądamy to tym przesiąkamy, zaczynamy tak myśleć i w końcu taka żyjemy.
  3. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za takie gruntowne posprzątanie w ubiegłym tygodniu naszej świątyni, placu wokół kościoła i parkingów.
  4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.