Msze Św. w tym tygodniu będą rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku) i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty)

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa będzie w piątek:

– o godz. 1730 dla wszystkich

– o godz. 1930 przeżywać będziemy V Misterium Męki Pańskiej w plenerze.

Rozpoczęcie w naszym kościele, a następnie wyruszymy drogą krzyżową, by zakończyć Misterium na parafialnym cmentarzu. Zapraszamy na to Misterium Męki Pańskiej całą Parafię, rodziny z dziećmi, zapraszamy młodzież. Zabierzmy lampiony i znicze, które potem możemy zostawić na grobach naszych bliskich na cmentarzu. W kościele przed rozpoczęciem Misterium, będzie też udzielana Komunia Św.

W niedziele Droga Krzyżowa będzie o godz. 1500, a po niej o godz. 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • w środę – po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • w piątek – po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
 • w przyszła niedzielę przypada Niedziela Palmowa – Na Mszy Św. o godz. 1130 poświecenie palm i procesja z palmami. Najpiękniejsze wykonane własnoręcznie palmy zostaną nagrodzone
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Aspiranci w środę o godz. 1700.

– DSM i Schola dziecięca w środę o godz. 1630.

– Grupa Biblijna w środę po Mszy Świętej i Nowennie.

– Próba przed Misterium Męki Pańskiej w poniedziałek i czwartek o godz. 2000.

 1. Dzisiaj po Mszach Św. u członków parafialnego oddziału Caritas można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele charytatywne realizowane w diecezji oraz w Parafii. Dzisiaj także po Mszach Św. będzie możliwość zakupu palm wielkanocnych oraz stroików wykonanych przez Szkolne Koło Wolontariatu w Niskowej przy współpracy z Klubem Seniora w Niskowej. Zebrane fundusze Szkoła przeznaczy na organizację uroczystości nadania imienia Zespołowi Szkolno – Przedszkolnemu w Niskowej. Istnieje również możliwość zakupu cegiełek przeznaczonych na ten cel. Pani Dyrektor wraz z całą społecznością szkolną dziękuje za ofiarność i wsparcie organizacji tej uroczystości.
 2. W przyszły wtorek 12 kwietnia 2018 r. od godz. 1500–1800 będzie w naszej Parafii możliwość spowiedzi na Święta. Będą kapłani z dekanatu, dlatego prosimy, by wszyscy przygotowani, przede wszystkim z czystym sercem mogli przeżywać Święta Wielkanocne.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję naszym Strażakom z OSP w Niskowej za niełatwe prace przy odwodnieniu, które wczoraj wykonali z tyłu naszego kościoła, przy niesprzyjającej aurze pogodowej. Jeszcze nie wszystko zostało wykonane, stad tez te pewne niedogodności w przejściu za kościołem, ale za te wykonane prace jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję.
 4. Dziękuję również mieszkańcom Niskowej za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych możemy złożyć ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz na wystrój naszego kościoła na Święta.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.