Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja. Przeżywając wielką radość ze Zmartwychwstania Pana Jezusa, jako duszpasterze składamy Parafianom i wszystkim Gościom serdeczne życzenia…

Niech Chrystus, który mówi dzisiaj do nas „Ja Jestem Zmartwychwstaniem i Życiem”, zagości w Waszych sercach z autentyczną wiarą, niezłomną nadzieją i gorącą miłością. Bo tej wiary i nadziei płynącej z pustego grobu  Chrystusa, tak bardzo nam potrzeba, zwłaszcza dzisiaj w tym trudnym czasie, kiedy toczy się wojna w Ukrainie i przeżywamy taką niepewność jutra. Życzymy każdej i każdemu z was abyście na swojej drodze życia naprawdę spotkali Chrystusa Zmartwychwstałego; bo tylko wtedy, kiedy swoje życie tak mocno zakorzenimy w Chrystusie, będziemy mieć siłę do pokonywania wszelkich codziennych trudności. A tą nadzieją i radością wypływającą ze spotkania ze Zmartwychwstałym Panem dzielcie się także z innymi każdego dnia. Niech Wam Pan Bóg obficie błogosławi.

 

  1. Jesteśmy po pięknych przeżyciach Wielkiego Tygodnia. Przeżycia te były głębsze dzięki zaangażowaniu naprawdę wielu osób. Bóg zapłać Ks. Katechecie, naszym Siostrom Zmartwychwstankom, całej Liturgicznej Służbie Ołtarza, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, śpiewającym Mękę Pańską, Młodzieży i Scholi Młodzieżowej, DSM, tym wszystkim którzy pomagali w wykonaniu i przygotowaniu Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego, układającym kwiaty. Bóg zapłać naszym Strażakom z Niskowej za trzymanie straży przy Grobie Pańskim i udział w procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać tym, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii w Wielką Sobotę i wszystkim, którzy sprzątali i stroili kościół, przygotowującym nagłośnienie i oświetlenie; wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego.

 

  1. Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – Msze Święte będą to godz. 800, 1000, 1130 i 1500.

Ofiary, które złożymy jutro na tacę przeznaczone są na PUJPII i KUL.

  1. Przez osiem dni trwa Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania. Tydzień Wielkanocny uroczyście obchodzony w Kościele jest czasem szczególnej wdzięczności za tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Dlatego zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy Św. w tym tygodniu.

 

     Msze Św. w dni powszednie będą:

codziennie rano o godz. 630 (oprócz wtorku) i wieczorem o godz. 1800  (oprócz soboty)

  • We wtorek po Mszy Św. o godz. 1800 wracamy do wieczystej adoracji Najśw. Sakramentu
  • W środę po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia. Przygotowujemy się do Niej poprzez Nowennę, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek – odprawiamy ją codziennie przed Mszą Św. wieczorną, a w sobotę po Mszy św. o godz. 630. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W przyszła niedzielę ofiary zbierane do puszek po Mszach Świętych przeznaczone będą na Caritas Diecezji Tarnowskiej.      

  1. W środę po Mszy Św. i Nowennie w sali Ks. B. Kumora będzie spotkanie Grupy Biblijnej.
  2. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, Ciemnicy i na wystrój kościoła. Bardzo serdecznie dziękuje mieszkańcom Niskowej za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
  3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Ks. Bogusławowi składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.