Przeżywamy Niedzielę Palmową, która rozpoczyna czas Wielkiego Tygodnia.

W rozważanie tych najważniejszych tajemnic naszej wiary wprowadza nas dzisiaj śpiew Męki Pańskiej, za który bardzo serdecznie dziękujemy kantorom Leszkowi, Arturowi i Michałowi Migacz.

Msze Św. do środy będą rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800.

Dzisiaj Droga Krzyżowa będzie o godz. 1500, a po niej o godz. 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta. 

Możliwość Spowiedzi przed Świętami jest we wtorek od godz. 1500-1830.

Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną będzie we wtorek od godz. 1400. Chorych zgłaszamy dzisiaj w zakrystii po Mszach Świętych.

 1. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za modlitwę i udział w V Misterium Męki Pańskiej, które miało miejsce w miniony piątek. W sposób szczególny pragnę podziękować tym wszystkim, którzy w brali udział w przygotowaniu tego pięknego Misterium. Dziękuję naszej młodzieży, czytającym rozważania i prowadzącym śpiew, przygotowującym stroje, siostrom zakonnym, strażakom. Dziękuję panu Aleksandrowi Piszczkowi za nagranie i zdjęcia oraz odpowiedzialnym za światło i nagłośnienie – panu Tomaszowi Ruchale, Sebastianowi Łatce i Pawłowi Ogorzałkowi, a przede wszystkim dziękuję głównemu organizatorowi i reżyserowi Ks. Bogusławowi.
 2. W tym tygodnia będziemy przeżywać:
 • Wielki Wtorek – po Mszy Świętej wieczornej przerywamy wieczystą adorację aż do wtorku 19 kwietnia do Mszy Świętej wieczornej. W tym czasie będzie sprzątany kościół, robiona dekoracja, a w Triduum adoracja będzie przy Ciemnicy i przy Grobie Pana Jezusa.
 • Wielka Środa – po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 1. WIELKI CZWARTEK

MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 1800.

Po Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja przez całą noc.

 

 1. WIELKI PIĄTEK

Ciemna Jutrznia o godz. 800.

Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 900.

Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. (Rozpoczęcie Nowenny)

Droga Krzyżowa o godz. 1730.

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 1800.

Adoracja Krzyża – w tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i Śpiew trzech części Gorzkich Żali.

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim będzie przez całą noc.

Droga Krzyżowa i czuwanie przy Grobie Pańskim dla Młodzieży o godz. 2100.

Zwracam się z prośbą do naszych Strażaków o trzymanie straży przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

Wielki Piątek jest dniem postu ścisłego. Obowiązuje on wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Wszyscy od 14 roku życia zobowiązani są do wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary składane przy Adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Z racji Wielkiego Piątku proszę o przybranie przydrożnych krzyży.

 

 1. WIELKA SOBOTA

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 1515.

Ciemna Jutrznia o godz. 800.

Świecenie pokarmów będzie w kościele po Ciemnej Jutrzni o godz. 800, następnie o godz. 900, 1000, 1100, 1200 i 150

Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 (Po Koronce sprzątanie kościoła)

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz. 1900.

Zapraszamy wszystkich Parafian na tą centralna Liturgię całego roku, na którą składają się Obrzędy Światła, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i Liturgia Eucharystyczna. Na wieczorną liturgię zabierzmy świece.

 

 1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

PROCESJA REZUREKCYJNA o godz. 630.

Msze Św. w Wielkanoc po procesji rezurekcyjnej o godz. 700, 1000, 1130 i 1500.

W Niedziele Zmartwychwstania zasiądźmy wszyscy w rodzinach do tradycyjnego wielkanocnego śniadania.

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą o godz. 800, 1000, 1130 i 1500.
 2. Dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty. Dziękuje także ks. Katechecie, pani Marysi Migacz oraz Grupie i Scholi Młodzieżowej z naszej Parafii, za przygotowanie i przeprowadzenie pięknych i głębokich w treści Dróg Krzyżowych dla Młodzieży przez cały okres Wielkiego Postu.
 3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zbiórka wszystkich Lektorów, ministrantów i aspirantów. Prosimy o obecność całej LSO, by przygotować liturgię na Święta.

Sprzątanie naszego kościoła na Święta będzie w tym tygodniu w środę o godz. 1900.

 1. Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu organizuje jak co roku po Niedzieli Palmowej Konkurs Palm Wielkanocnych. Palmy, które chcemy, by wzięły udział we konkursie prosimy o podpisanie i pozostawienie dzisiaj w kościele.
 2. Jubilatom i Solenizantom, a wśród nich Księdzu katechecie składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej. Msza Święta w intencji Księdza Bogusława z racji imienin i urodzin będzie w poniedziałek wielkanocny o godz. 1000.