Przeżywamy dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego, jest to także diecezjalny „Dzień Caritas”. Członkom naszego Parafialnego Oddziału Caritas wyrażamy podziękowanie za ich posługę i życzymy z racji ich święta wielu Bożych łask.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się w Kościele 78 Tydzień Miłosierdzia.

     Dzisiaj po Mszach Św. jest przeprowadzona zbiórka do puszek na cele charytatywne, które prowadzi Caritas. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

     Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 i  wieczorem o godz. 1800(oprócz soboty)

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – Święto Św. Marka Ewangelisty.
 • We wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczen. – głównego patrona Polski.
 • W środę – po Mszy Św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – na Mszę Świętą i spotkanie zapraszamy dzieci z klas III Szkoły Podstaw. przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
 • W piątek – Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła. Po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W piątek przeżywamy Dzień męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 • Przyszła Niedziela jest Niedzielą Biblijną. Rozpoczynamy też Nabożeństwa Majowe.

W przyszłą niedziele po Mszy Świętej o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych

 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej
– Aspiranci w środę o godz. 1700
– Grupa Biblijna w środę po Mszy Świętej i Nowennie.
– DSM i Schola Dziecięca we czwartek o godz. 1630.
– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930.

 1. We czwartek o godz. 18.30 – po Mszy Świętej wieczornej – w sali ks. prof. B. Kumora będzie katecheza powtórkowa dla uczniów klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Na katechezę zapraszam także rodziców.
 2. Zgodnie z przepisem Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, KUMOR Marcin, ur. 30.03.1998 r. w Nowym Sączu pochodzący z naszej Parafii, jest kandydatem do przyjęcia Świeceń Diakonatu 21 maja 2022 roku. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych świeceń, jest zobowiązany w sumieniu poinformować o tym księdza proboszcza. Dziękując Bogu za wielki dar Kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego Rodaka, który przygotowuje się do przyjęcia święceń Diakonatu.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 5. Dzisiaj w Trzetrzewinie o godz. 16.00 pogrzeb + Władysławy Lorek – Mamy Ks. Jana Lorka.