Msze Św. w tym tygodniu będą rano o godz. 630, a w sobotę o godz. 800 i 1000, wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty). Codziennie po Mszy Świętej wieczornej będzie Nowenna przed Uroczystością Św. Józefa.

Droga Krzyżowa w piątek:
o godz. 1630 – dla dzieci – zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
o godz. 1730 – dla dorosłych
o godz. 1900 – dla młodzieży

W niedziele Droga Krzyżowa będzie o godz. 1500, a po niej o godz. 1530 Gorzkie Żale z  kazaniem pasyjnym i Msza Święta.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W środę – po Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – na Mszę Mszę Św. i spotkanie w grupach zapraszamy uczniów klas VIII szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Na Mszę Świętą zapraszamy także rodziców.
  • W piątek – po Mszą Świętą Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę Uroczystość Świętego Józefa. Msze Święte będą o godz. 800 i 1000. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału we Mszy Świętej w Uroczystość Świętego Józefa, tego szczególnego Patrona na dzisiejsze czasy, nie tylko dla ojców, ale dla nas wszystkich, dla naszych rodzin.
 2. Spotkania Grup parafialnych:

– Aspiranci w środę o godz. 1700
– Spotkanie Grupy Biblijnej w środę po Mszy Świętej i Nowennie
– DSM i Schola dziecięca we czwartek o godz. 1630
– Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej będzie w poniedziałek za tydzień – 21 marca.

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po Mszach Św. możemy złożyć ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes
 2. Ofiary do puszek w Środę Popielcową i ubiegłą niedzielę zbierane na pomoc uchodźcom z Ukrainy wyniosły 9150 zł. Te ofiary zostały przekazane do Caritas Diecezji Tarnowskiej. Włączyliśmy się także w kolejną akcję organizowana przez Caritas Polska – PACZKA DLA UKRAINY, która polega na zrobieniu paczek, do których wkładamy konkretne produkty według wyznaczonej listy. Te paczki w specjalnych kartonach trafią bezpośrednio do rodzin na Ukrainie. Włączyło się już wielu chętnych w przygotowanie tych paczek, jeśli ktoś chciałby w kilka rodzin jedną z takich paczek skompletować to proszę o kontakt. Kartony, w które będziemy pakować produkty będą do odbioru od wtorku po Mszy Świętej wieczornej. Pragnę też poinformować, że na terenie naszej Parafii mamy obecnie 39 uchodźców z Ukrainy (16 osób dorosłych i 23 dzieci). Te osoby przebywają w Domu Weselnym Casablanca 34 osoby i 5 osób w Remizie OSP Niskowa. Jeśli ktoś pragnął by wesprzeć te rodziny uchodźców, które są na terenie naszej Parafii, to można złożyć ofiarę do skarbony z tyłu kościoła, która jest tam oznakowana napisem i flagą Ukrainy. Bo tych różnych potrzeb będzie coraz więcej. Za wszelkie ofiary bardzo serdecznie dziękujemy. Jeśli ktoś po Świętach Wielkanocnych miałby możliwość przyjęcia rodziny Ukraińskiej, albo gdyby była możliwość wynajęcia niezamieszkałego domu lub mieszkania dla któryś z tych rodzin to bardzo proszę o kontakt.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.