Dzisiaj kończymy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii. Prośmy Pana Boga o jak najlepsze owoce tych rekolekcji w naszym życiu i w naszych rodzinach. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Zbigniewowi Szostakowi za przewodniczenie tym ćwiczeniom rekolekcyjnym. Dziękujemy za posługę słowa, za przybliżenie nam postaci Bł. Karoliny, jako tej szczególnej Patronki na dzisiejsze czasy, nie tylko dla młodzieży, ale także dla nas wszystkich, dla naszych rodzin. Bł. Karolina, która ukazuje nam właściwą ścieżkę życia, może być i dla nas przewodnikiem na drodze wiary i wielkim wzorem odkrywania działania Boga w naszym codziennym życiu.

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku)        i wieczorem o godz. 1800  (oprócz soboty).

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa będzie w piątek:

o godz. 1630 – dla dzieci

o godz. 1730 – dla dorosłych

o godz. 1930 – dla młodzieży

W przyszłą Niedzielę Droga Krzyżowa o godz. 1500, następnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta .

 

Jeszcze raz zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych, niech to będzie jednym z naszych postanowień wielkopostnych. Młodzież z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej przygotowująca się do sakramentu bierzmowania uczestniczy w Drogach Krzyżowych dla Młodzieży, a dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej uczestniczą w Drogach Krzyżowych dla dzieci.

  1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W Środę – Po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy – Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po Mszach Świętych możemy złożyć ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Składka w przyszła niedzielę, tak jak w każdą druga niedziele miesiąca przeznaczona jest na prace prowadzone przy naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, na parafialne konto bankowe i w kancelarii składam serdeczne Bóg zapłać.
  • W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800.
  1. Spotkania Grup parafialnych:

– Ministranci w środę o godz. 1700.

– Parafialny Zespół Caritas w środę po Mszy Świętej i Nowennie

– DSM i Schola dziecięca we czwartek o godz. 1630.

  1. W środę po Mszy Świętej wieczornej w sali ks. prof. B. Kumora odbędzie się kolejne Spotkanie ze Słowem Bożym Grupy Biblijnej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o Piśmie Świętym i pragną żyć Słowem Bożym na co dzień.
  2. Wiele osób już zapisało się i włączyło w parafialną sztafetę pokutną, którą prowadzimy do Wielkiej Soboty w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie, ale by ta sztafeta pokutna mogła zaistnieć potrzeba, by w każdym dniu Wielkiego Postu przynajmniej ktoś jeden podjął ten post o chlebie i wodzie oraz modlitwę. Przypominamy, że ta osoba, która podejmuje post w danym dniu, niech też w miarę możliwości uczestniczy we Mszy Świętej i przyjmie Komunie Świętą oraz w tej intencji odmówi dziesiątek różańca i modlitwę do Świętego Michała Archanioła. Zachęcamy jeszcze innych Parafian, można do wybranego przez siebie dnia, dopisać się w zeszycie, który jest na stoliku z tyłu kościoła. Można włączyć się w tę akcję razem jako małżonkowie, albo rodzinnie, bo w danym dniu może więcej osób podjąć post i modlitwę. Jeszcze raz bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w to dzieło pokuty i modlitwy w intencji pokoju, który tak bardzo potrzebny jest dzisiaj na Ukrainie i na całym świecie.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość Niedzielny, Idziemy i Jest dla młodzieży – i nie tylko – bardzo dobry dwumiesięcznik Miłujcie się. Jest też marcowy numer Rycerza Niepokalanej, a dla dzieci zaś jest Promyczek i Promyczek Dobra.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i złożone ofiary na kwiaty.

Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.