Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość naszego Narodu.

Przeżywamy też dzisiaj Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Po Mszy Świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlić się będziemy o pokój i w intencjach narodu ukraińskiego dotkniętego koszmarem wojny, a także o jak najlepsze przeżycie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej Parafii, które rozpoczniemy już w Środę Popielcową.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • We wtorek – przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci o „Żołnierzach Wyklętych”.
 • W Środę – przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. będą o godz. 800, 1100-(dla dzieci), 1630 i 1800Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego. Obowiązuje on wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Wszyscy od 14 roku życia zobowiązani są do wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka zebrana w tym dniu, przeznaczona jest na cele charytatywne Caritas Diecezji Tarnowskiej, a ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Odpowiadając na apel Ks. Biskupa podejmijmy w Środę Popielcową post i modlitwy w intencjach pokoju i narodu ukraińskiego dotkniętego dramatyczną sytuacją wojenną.
 • W piątek – Święto Św. Kazimierza, Królewicza. Droga Krzyżowa o godz. 1730.
 • W przyszła niedzielę –  Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 1500.

Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów rekolekcji

 • W tym tygodniu  przypada także I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca
 1. W Środę Popielcową rozpoczniemy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Ty ścieżkę życia mi ukażesz”. Rekolekcje, które potrwają do niedzieli 6 marca, poprowadzi ks. Zbigniew Szostak – Kustosz Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie i Dyrektor Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej naszej Parafii. Program rekolekcji wraz ze słowem nas – Waszych Duszpasterzy – został też dostarczony do wszystkich domów. W tym czasie będą też rekolekcje szkolne, dlatego dzieci i młodzież niech biorą udział w swoich naukach. Młodzież szkół średnich, studenci i młodzież pracująca niech także weźmie udział w naukach rekolekcyjnych dla wszystkich. Niech to będzie czas rekolekcji wielkopostnych przeżywanych rodzinnie. Stwórzmy dobry klimat w naszych domach i rodzinach dla rekolekcji i tak sobie zorganizujmy czas, by brać udział w naukach rekolekcyjnych. Każdy chrześcijanin jest zobowiązany w sumieniu raz w roku wziąć udział w rekolekcjach, jako wyraz troski o swoją wiarę i duchowość i byłby to poważny grzech zaniedbania, gdybyśmy z tej możliwości z własnej winy nie skorzystali. Niech nasz aktywny udział w rekolekcjach i nabożeństwach wielkopostnych, będzie tą szczególną okazją do modlitwy w intencjach pokoju na świecie i w intencjach narodu ukraińskiego dotkniętego tak bardzo tym dramatem wojny.

Moi drodzy nauki rekolekcyjne będą rano o godz. 800 i wieczorem o godz.1800 (w sobotę o godz. 1700), aby można się wymienić. Jak widzimy w programie w środę, czwartek i sobotę po Mszy Świętej wieczornej z nauką rekolekcyjna dla wszystkich, są spotkania rekolekcyjne dla małżonków.

Przyjdźcie razem, jeśli trzeba zostać z małymi dziećmi, to niech babcia, czy starsze rodzeństwo pomoże, abyście mogli przyjść wspólnie jako małżonkowie na spotkanie do naszej świątyni. Mamy przecież wiele problemów, których doświadczamy w codzienności, przeżywamy też nieraz trudności w swoim małżeństwie i rodzinie, dlatego dajmy sobie ten czas, aby sam Jezus mógł przyjść Wam z pomocą i  na nowo umocnić waszą miłość małżeńską i rodzinną.

W piątek wieczorem będzie Msza Święta z nauką rekolekcyjna dla wszystkich i modlitwa o uzdrowienie przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. A dzisiaj przecież tak bardzo potrzebujemy tego dotknięcia uzdrawiającą Bożą łaską, kiedy niedomagamy fizycznie, ale przede wszystkim kiedy nie radzimy sobie z wieloma problemami duchowymi, grzechami czy zniewoleniami.

W sobotę będzie Msza Święta dla chorych i starszych o godz. 1000 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Pomóżmy dotrzeć chorym i starszym do naszego kościoła, przywieźmy ich, by mogli się wyspowiadać i także wziąć udział w tym spotkaniu rekolekcyjnych szczególnie im poświęconym. Do obłożnie chorych i tych, którzy nie będą mogli być w sobotę, pojedziemy z posługa sakramentalna do domów w piątek od godz. 1400. Prosimy, aby tych chorych zgłaszać w zakrystii do piątku.

Spowiedź rekolekcyjna dla dzieci i młodzieży będzie w I piątek przy ich naukach, a dla dorosłych w sobotę od  godz. 900-1000 i od 1600-1700.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość NiedzielnyIdziemy i Niedziela. Jest dla młodzieży – i nie tylko – bardzo dobry dwumiesięcznik Miłujcie się. Jest już marcowy numer Rycerza Niepokalanej, a dla dzieci zaś jest Promyczek Promyczek Dobra.
 2. Dziękujemy mieszkańcom Niskowej za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.
 4. Od 1 do 30 marca 2022r. poza Parafia będą sprawowane Msze Święte Gregoriańskie za: + Bronisławę Pasiut, + Krzysztofa Cisowskiego i + Andrzeja Koguta.