Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie w dni powszednie o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – Święto Katedry św. Piotr Apostoła.
 • W środę – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennikaPo Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek –   Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W przyszła niedzielę – przeżywać będziemy Czterdziestogodzinne NabożeństwoPo Mszach Świętych będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlić się będziemy o jak najlepsze przeżycie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej Parafii, które rozpoczniemy już w Środę Popielcową. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Aspiranci w środę o godz. 1700.

– DSM we czwartek o godz. 1630.

 1. W środę po Mszy Świętej wieczornej w sali ks. prof. B. Kumora odbędzie się kolejne Spotkanie ze Słowem Bożym Grupy Biblijnej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o Piśmie Świętym i pragną żyć Słowem Bożym na co dzień.
 2. W Środę Popielcową 2 marca rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Ty ścieżkę życia mi ukażesz”. Rekolekcje, które potrwają do niedzieli 6 marca, poprowadzi ks. Zbigniew Szostak – Kustosz Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie i Dyrektor Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii. W przyszła niedzielę będą wydrukowane programy, które niech dotrą do każdej rodziny. W tym czasie będą też rekolekcje szkolne, dlatego dzieci i młodzież niech biorą udział w swoich naukach. Niech to będzie czas rekolekcji wielkopostnych przeżywanych rodzinnie. Stwórzmy dobry klimat w naszych domach i rodzinach dla rekolekcji i tak sobie zorganizujmy czas, by brać udział w naukach rekolekcyjnych. Każdy chrześcijanin jest zobowiązany w sumieniu raz w roku wziąć udział w rekolekcjach, jako wyraz troski o swoją wiarę i duchowość.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość NiedzielnyIdziemy i Niedziela. Jest dla młodzieży – i nie tylko – bardzo dobry dwumiesięcznik Miłujcie się. Jest Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci zaś jest Promyczek Promyczek Dobra.
 4. Dziękujemy mieszkańcom Niskowej za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności:

+ Leszek Chapko z Biczyc Dolnych w wieku 65 lat. Jego pogrzeb będzie we wtorek. Msza Święta pogrzebowa o godz. 12.30, a wcześniej o godz. 12.00 wprowadzenie i modlitwa różańcowa. Różaniec będzie także dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15.00 i w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.

+ Zofia Mordarska z Niskowej w wieku 83 lat. Jej pogrzeb będzie w środę. Msza Święta pogrzebowa o godz. 13.30, a wcześniej o godz. 13.00 wprowadzenie i modlitwa różańcowa. Różaniec będzie także dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15.00 oraz w poniedziałek i wtorek po Mszy Świętej wieczornej.