Kościół katolicki obchodzi dzisiaj w liturgii święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono okres Bożego Narodzenia, choć w naszej polskiej tradycji jeszcze do 2 lutego śpiewa się kolędy.

Msze Święte w tym tygodniu będą w dni powszednie codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz wtorku i soboty).

  1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W środę – po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • W piątek – po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  1. W środę zapraszamy na kolejne spotkanie Grupy Biblijnej – Spotkanie Słowem Bożym, które poprowadzi ks. Tomasz Rąpała, rekolekcjonista Domu Rekolekcyjnego Arka w Gródku n/Dunajcem. Na Mszy Świętej będzie głosił Słowo Boże, a później poprowadzi spotkanie w sali Ks. Prof B. Kumora  Wykorzystajmy tę możliwość poznawania Pisma Świętego i przyjdźmy liczniej na Mszę Świętą i na to spotkanie.
  2. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską zwana tradycyjnie „Kolędą”. Kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Jak już informowaliśmy dla porządku wyznaczyliśmy rejony kolędowe, jak w poprzednich latach – ksiądz jest w danym dniu dla tego rejonu – i kto sobie życzy kapłana, niech wyrazi wolę i niech zaprosi kapłana. Można to zrobić wcześniej, może to być w dniu kolędowym poprzez lektorów czy ministrantów, którzy będą wcześniej informować. Przy wizycie duszpasterskiej zachowajmy też wszelkie normy bezpieczeństwa. Wyznaczone Rejony Parafii są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii. Jeśli, ktoś jest chory, na kwarantannie, kto odczuwa jakiś lek i obawę, to przypominamy nie zaprasza i nie przyjmuje kapłana. Dla tych rodzin, które z różnych powodów nie mogą przyjąć kapłana, będzie w przyszłą niedzielę Msza Święta o godz. 1500 w ich intencji i ze specjalnym błogosławieństwem, tak jak to było w ubiegłym roku. Bardzo serdecznie zapraszamy te rodziny na Mszę Świętą w przyszła niedzielę.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawiły się bardzo ciekawe tygodniki oprócz znanego nam dobrze Gościa Niedzielnego, w którym mamy informacje także z naszej diecezji, są tygodniki Idziemy oraz Niedziela. Jest dla młodzieży – i nie tylko – bardzo dobry dwumiesięcznik Miłujcie się. Dla dzieci zaś jest Promyczek Promyczek Dobra. Jest także styczniowy numer Rycerza Niepokalanej i Rycerzyk dla dzieci. Warto częściej wziąć do ręki dobrą książkę religijną, czy prasę katolicką, aby w ten sposób pogłębiać swoją wiarę i umieć w świetle wiary patrzeć na otaczającą nas rzeczywistość i dokonujące się w niej zmiany. Bo co człowiek czyta, co ogląda, to tak zaczyna myśleć, wartościować, a w końcu tak też zaczyna żyć. Widzimy, że ludzie mniej czytają, bardziej rządzi kultura obrazkowa – telewizja i internet. Dlatego  powracajmy do czytania i uczmy tego dzieci i młodzież. Są jeszcze długie wieczory, mamy wiele czasu, to może ograniczmy oglądanie telewizji i siedzenie przed komputerem, a sięgajmy częściej po dobrą książkę religijną i prasę katolicką.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczysc Dolnych za sprzątanie kościoła w ubiegłym i za złożone ofiary na kwiaty.
  5. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej.