Do wtorku trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach prośmy w tej ważnej intencji zjednoczenia wszystkich chrześcijan. Módlmy się także o jedność i zgodę w naszych rodzinach, parafii i w naszej Ojczyźnie.

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą:

– w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800
– we wtorek, czwartek i sobotę godz. 630

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  • We wtorek – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
  • W środę – wspomnienie Świętych. Tymoteusza i Tytusa biskupa. Po Mszy Świętej  Nowenna do M. Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu.
  • W piątek – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
  • W przyszłą niedziele przeżywać będziemy Niedzielę Synodalną.
  • Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na ogrzewanie naszego kościoła. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W środę po Mszy Świętej wieczornej w sali ks. prof. B. Kumora odbędzie się kolejne Spotkanie ze Słowem Bożym Grupy Biblijnej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o Piśmie Świętym i pragną żyć Słowem Bożym na co dzień.
 3. W piątek 28 stycznia po Mszy Św. wieczornej odbędzie się w sali na plebanii Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich członków, bo pragniemy wspólnie przedyskutować podejmowane pewne działania duszpasterskie i gospodarcze w Parafii.
 4. W okresie od 1 stycznia do końca kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy gorąco do wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas. Przy wyjściu z kościoła można pobrać ulotki ze szczegółowymi informacjami, jaka pomoc jest udzielana przez Caritas Diecezji Tarnowskiej z tego 1% podatku.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej.
 7. Dyrekcja szkoły podstawowej w Biczycach Dolnych im. s. Cz. Lorek ogłasza w dniach 14 luty do 11 marzec 2022 r. nabór uczniów do klas I oraz oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.
 8. Wczoraj zmarła Śp. Maria Śmiałek z Niskowej. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12:00. Wprowadzenie o godz. 11:30. Dziś różaniec za Śp. Marię będzie o godz. 16:00, a jutro po Mszy świętej wieczornej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
 9. Od Przyszłej niedzieli rozpoczynają się poza Parafią Msze Święte Gregoriańskie za: + Bogumiłę Klimek i + Elżbietę Tobiasz