Msze Święte w tym tygodniu będą w dni powszednie codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz wtorku i soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W środę – po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Św. jak w każdą niedzielę o godz. 800, 1000, 1130 i 1500Po każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła i kredy. Jest to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje.
 • W Uroczystość Trzech Króli po Mszach Świętych młodzież z Grupy Apostolskiej będzie rozprowadzać poświęcone kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy litery C+ M + B i rok 2022. Co znaczy – „Christus Mansionem Benedicat” – Niech Chrystus błogosławi ten dom. Ofiary przeznaczone będą na dofinansowanie parafialnej młodzieżowej oazy w czasie ferii.
 • W piątek – przypada I piątek miesiąca. Msze Święte w I piątek będą o godz. 630 i 1800,Dla dzieci Msza Święte w I piątek będzie o godz. 1630.
 • Na Mszę Świętą o godz. 1800 w I piątek zapraszamy uczniów klas VII i VIII Szkoły Podst. w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Młodzież niech wcześniej skorzysta z sakramentu pokuty. Zapraszamy także rodziców.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia, choć tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego. Składka w przyszłą niedzielę, tak jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeznaczona jest na spłatę prac prowadzonych przy naszej Parafii.
 1. Spowiedź przed I piątkiem będzie codziennie przed Mszami Św. i w piątek od godz. 1600.
 2. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800.
 3. W ostatni dzień Starego Roku w ramach kazania robiłem podsumowanie z działalności duszpasterskiej i gospodarczej w naszej Parafii. Ponieważ nie wszyscy mogli uczestniczyć w nabożeństwie, dlatego dzisiaj pragnę przypomnieć te najważniejsze dane.

W naszej parafii w roku 2019 przyjęło sakrament chrztu św. 21 dzieci (7 chłopców i 14 dziewczynek). Do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. przystąpiło 30 dzieci.  Sakrament bierzmowania przyjęło 29 młodych, a 13 par przyjęło sakrament małżeństwa. W minionym roku do wieczności odeszło 19 osób (8 mężczyzn i 11 kobiet).

Ten miniony rok, to także rok, w którym wykonaliśmy pewne prace w tej części gospodarczej. Wymieniono tablice elektryczną w kościele i została wykonana nowa szafka zabezpieczająca, zmodernizowano monitoring wokół naszego kościoła, dla bezpieczeństwa, ponieważ jest kościół otwarty z racji wieczystej adoracji. Wykonano oświetlenie i iluminację zewnętrznej strony kościoła i placu wokół naszej świątyni. Wykonano i wyłożono kostką jedną alejkę na cmentarzu. Zakupiliśmy figurę św. Michała Archanioła, który będzie umieszczony tu w kościele, a także figurę Świętej Rodziny, która już jest w grocie za dzwonnicą. Pokryliśmy także znaczną część renowacji obrazu z odnowionej kapliczki przy drodze do Chochorowic, a także zakupiliśmy działkę po drugiej stronie drogi, która posłuży nam jako parking, tak bardzo konieczny, by samochody nie parkowały już na ulicy.

Przy tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować Wam drodzy Parafianie za wszelkie ofiary, które składacie na tacę i na parafialne konto bankowe, dziękuję wszystkim fundatorom, sponsorom, dziękuje Fundacji Sądeckiej. Dziękuję wszystkim, którzy swoją pracą, ofiarami, modlitwą i cierpieniem wspierali w minionym roku te prace. Bóg zapłać. Pod koniec stycznia planujemy spotkanie z całą Parafialną Radą Radą Duszpasterska, Radą Ekonomiczna i Parafialnym Zespołem Synodalnym i wtedy też przedstawię sprawozdanie z tych tegorocznych prac, a także sprawozdanie z naszych parafialnych finansów. Porozmawiamy też o planach duszpasterskich i gospodarczych jakie chcemy realizować w tym Nowym Roku.

 1. Trwa w naszej Parafii wizyta duszpasterska zwana tradycyjnie „Kolędą” na wyraźne zaproszenia. Kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Jak już informowaliśmy dla porządku wyznaczyliśmy rejony kolędowe, jak w poprzednich latach – ksiądz jest w danym dniu dla tego rejonu – i kto sobie życzy kapłana, niech wyrazi wolę, niech zaprosi – wiele rodzin już to uczyniło. Można to zrobić wcześniej, może to być w dniu kolędowym poprzez lektorów czy ministrantów, którzy będą wcześniej informować. Jeśli, ktoś jest chory, na kwarantannie, kto odczuwa jakiś lek i obawę, to przypominamy nie zaprasza i nie przyjmuje kapłana.  Dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą przyjąć kapłana, będą też po zakończeniu „Kolędy” organizowane Msze Święte w intencji ich rodzin i ze specjalnym błogosławieństwem, tak jak to było w ubiegłym roku.

Przy wizycie duszpasterskiej zachowajmy też wszelkie normy bezpieczeństwa. Wyznaczone Rejony Parafii są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii.

 1. Dzisiaj po przerwie świątecznej wraca do Seminarium nasz kleryk Marcin Kumor, któremu bardzo serdecznie dziękuję za wszelką pomoc, zwłaszcza przy udzielaniu Komunii Świętej przez ten okres Świąt Bożego Narodzenia. Kleryk Marcin jest na V roku formacji w WSD w Tarnowie, bardzo ważnym roku, bo przygotowującym już do święceń diakonatu, dlatego otoczmy naszego kleryka taką szczególną modlitwą, zwłaszcza w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, by jak najlepiej się przygotował i rozeznał swoje powołanie.
 2. W tym roku przeżywać będziemy 20 r. śmierci ks. prof. Bolesława Kumora, a także nadanie Jego Imienia Szkole Podstawowej w Niskowej. Szkoła w Niskowej na organizację tego przedsięwzięcia rozprowadza specjalne cegiełki. Jeśli ktoś pragnie wesprzeć tą inicjatywę, to – jak prosi Pani Dyrektor – może pobrać ze stolika z tyłu kościoła odpowiednią  cegiełkę, na której są wszystkie informacje.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności + Andrzej Kogut  i + Elżbieta Tobiasz z Biczyc Dolnych. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.