Msze Święte Roratnie z rozważaniem Słowa Bożego są w naszym kościele do czwartku rano o godz. 630 i dla dzieci wieczorem o godz. 1800. W piątek ostatnie Roraty są o godz. 700. Codziennie po Mszy Świętej Roratniej jest Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

W tych ostatnich dniach adwentowych zapraszamy i zachęcamy wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w roratach. Niech to będzie nasza adwentowa ofiara. Dzieci wieczorem niech zabierają ze sobą lampiony, byśmy czuwając wraz z Maryją, jak najlepiej przygotowali się na przyjście Chrystusa.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W środę – przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – wieczorem zakończenie Rorat dla dzieci o godz. 1800. Dzieci niech przyniosą wyklejone plansze. Dla tych, które najlepiej uczęszczały na roraty będą nagrody.
  • W piątek – Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie Roraty będą o godz. 700.  Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja, do pojednania, a wigilijnej kolacji niech towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem, a także śpiew kolęd i pastorałek. Zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych, a wyrazem tej pamięci niech będzie modlitwa i odwiedziny grobów.
  • W tym roku podobnie jak w ubiegłym, będą w naszym kościele dwie „Pasterki” o godz. 2200 i 2400, aby więcej osób mogło wziąć udział we Mszy Świętej, w tą wyjątkową noc w roku. Zabierzmy też dzieci na Pasterkę, by uczyć je tej pięknej tradycji. Radośnie we wspólnocie parafialnej uczcijmy nowonarodzonego Jezusa. Na Pasterkę o północy zapraszamy Zespół Regionalny „Niskowioki”.

Przed pierwszą „Pasterką” już od 2130 i przed drugą „Pasterką” już od 2330 rozpocznie się wspólne kolędowanie. Przed pierwszą „Pasterką” wspólne kolędowanie poprowadzi Schola Młodzieżowa z naszej Parafii, a przed drugą „Pasterką” Zespół Regionalny „Niskowioki”. Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego pośpiewania kolęd w tą szczególną noc w roku.

Ofiary zbierane na tace w czasie Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.

 • W sobotę – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte będą tak jak w każdą niedziele o godz. 800,1000,1130 i 1500.
 • W przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny z Nazaretu – Jezusa, Maryi i Józefa. Modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny naszej Parafii, szczególnie za małżeństwa przeżywające w tym roku jubileusze. Składka w drugi dzień świat przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 1. Adwentowa spowiedź  w naszej Parafii będzie jutro – w poniedziałek 20 grudnia

Spowiedź będzie  od godz. 14.30-18.00   Przerwa od 16.00-16.30.

Dzieci i młodzież spowiadająca się na I piątki niech też przystąpi do spowiedzi przed Świętami. Skorzystajmy wszyscy z sakramentu pokuty, zachęcajmy naszych domowników, aby nie było nikogo w Parafii, kto niepojednany z Panem Bogiem i bliźnim przeżywałby te Święta. Niech to Boże Narodzenie dokona się przede wszystkim w nas, w naszym sercu i w naszych rodzinach.

 1. Wyjazd do chorych na Święta we czwartek od godz. 800. Wyjeżdżamy tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni.  Zgłoszenia chorych w zakrystii i kancelarii parafialnej
 2. Dziękuje wszystkim, którzy ofiarowali dary, produkty żywnościowe i środki czystości dla osób potrzebujących. Składamy także podziękowanie właścicielom sklepów z terenu naszej parafii za pomoc w organizacji zbiórki, a naszemu Parafialnemu Oddziałowi Caritas, za przygotowanie i rozwiezienie darów – Bóg zapłać.
 3. W środę po Mszy Świętej wieczornej zawieszamy w naszym kościele wieczystą Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, aż do poniedziałku 27 grudnia do godz. 900. W środę wieczorem rozpoczniemy przygotowanie naszego kościoła na Święta, strojenie i sprzątanie, a czas Świąt jest czasem rodzinnych spotkań i odwiedzin. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, dzięki życzliwości naszych sąsiadów Państwa Kawalec, budujemy też żywą Szopkę, którą będzie można w tym okresie nawiedzać.
 4. Ks. Biskup Ordynariusz wydał komunikat, w związku z tegoroczną wizytą duszpasterską zwaną „Kolędą”. W komunikacie są trzy formy kolędy – pierwsza tradycyjna, na wyraźne zaproszenie kapłana prze rodzinę do domu, druga jak w ubiegłym roku poprzez organizowanie Mszy Świętych w kościele z błogosławieństwem rodzin, a trzecia to połączenie tych dwóch form. Decyzję Ks. Biskup pozostawił księżom proboszczom, po zasięgnięciu opinii Parafian, Rady Parafialnej lub Parafialnego Zespołu Synodalnego. Wraz z księdzem katechetą w ostatnich tygodniach przy różnych okazjach pytaliśmy Parafian, dyskutowaliśmy także na spotkaniu Parafialnego Zespołu Synodalnego i mamy obraz, że wiele osób życzy sobie „Kolędy” w tej tradycyjnej formie. Także osoby, które wprowadziły się do nowych domów pytały o możliwość poświęcenia ich domu czy mieszkania. Dlatego dla porządku wyznaczyliśmy rejony kolędowe, jak w poprzednich latach – ks. będzie w danym dniu dla tego rejonu – i kto sobie życzy kapłana, niech wyrazi wolę, niech zaprosi. Może to być wcześniej, może to być w dniu kolędowym poprzez lektorów czy ministrantów, którzy będą wcześniej informować. Jeśli, ktoś jest chory, na kwarantannie, kto odczuwa jakiś lek i obawę, to nie zaprasza i nie przyjmuje kapłana.   Dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą przyjąć kapłana, będą też organizowane Msze Święte w intencji ich rodzin i ze specjalnym błogosławieństwem, tak jak to było w ubiegłym roku. Podjęliśmy taka decyzję, bo przez te dwa lata wprowadziło się wiele nowych rodzin do naszej Parafii, wybudowanych zostało wiele nowych domów, dlatego warto nawzajem się poznać. W czasie „Kolędy” najważniejsza jest modlitwa i błogosławieństwo domu. Myślę, że nawet krótka rozmowa tak wiele znaczy i dla nas kapłanów i dla członków rodzin. My kapłani poznając Wasze nieraz wielkie problemy, które przeżywacie, możemy w tych konkretnych intencjach się pomodlić, kiedy zanosimy modlitwy za naszych Parafian. Bez takiej osobistej rozmowy pewno o tych wielu przeżywanych Waszych problemach byśmy nie wiedzieli. My, kapłani też jesteśmy otwarci na Wsze sugestie i uwagi odnośnie prowadzonego duszpasterstwa w naszej Parafii. Przy wizycie duszpasterskiej zachowajmy też wszelkie normy bezpieczeństwa.
 5. Dzisiaj po Mszach Świętych Siostra Emilia z Dziewczęcą Służbą Maryjną rozprowadzać będą różne ozdoby świąteczne własnoręcznie wykonane. Poprzez zakup ozdób świątecznych możemy wesprzeć grupę DSM w naszej Parafii.
 6. Od dzisiaj Strażacy z OSP w Niskowej będą rozprowadzać kalendarze na przyszły 2022 r., jak to było zwyczajem ubiegłych lat. Zachęcamy do wsparcia naszych Strażaków, którzy zawsze są gotowi dzień i noc do służby i pomocy drugim w tych najtrudniejszych chwilach.
 7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności + Krzysztof Cisowski z Biczyc Dolnych i + Bronisława Pasiut z Niskowej.
 8. Dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.