Przeżywamy III Niedzielę Adwentu nazywaną Gaudete – Radujcie się. We współczesnym świecie człowiek szuka często radości w bogactwie, rozrywce i używaniu życia, ale to co znajduje, okazuje się tylko pozorna radością. Prawdziwą radość może nam dać tylko Pan Bóg. Dlatego Adwent, który przeżywamy ma  przygotować nas, nasze rodziny i całą naszą parafii na przyjście Chrystusa. To Jezus Chrystus przychodzący do nas w czasie każdej Mszy Świętej, dźwiga nas z naszych smutków i jest źródłem prawdziwej radości.

Msze Święte Roratnie z rozważaniem Słowa Bożego w naszym kościele są codziennie rano o godz. 630 i dla dzieci wieczorem o godz. 1800 W soboty Roraty są jedne o godz. 800. Minęła połowa Adwentu, dlatego zapraszamy i zachęcamy wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci do liczniejszego udziału w roratach. Niech to będzie nasza adwentowa ofiara. Dzieci wieczorem niech zabierają ze sobą lampiony, byśmy czuwając wraz z Maryją, jak najlepiej przygotowali się na przyjście Chrystusa.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Przypada także dzień modlitw za ofiary stanu wojennego w 40 roczn. wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
  • We wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  • W środę – Przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • We czwartek – po Mszy Świętej rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
  • W piątek – przed Mszą Świętą wieczorną Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. Spotkania Grup parafialnych:

– Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek o godz. 1900 w sali ks. prof. B. Kumora.

– Dziewczęcej Służba Maryjna i Schola dziecięca w środę o godz. 1700.

– Liturgiczna Służba Ołtarza w środę o godz. 1900.

– Aspiranci we czwartek o godz. 1700.

– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1900.

 1. W środę po Mszy Świętej w sali na plebanii będzie kolejne spotkanie Grupy Biblijnej – Spotkanie ze Słowem Bożym. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o Piśmie Świętym i pragną żyć Słowem Bożym na co dzień.
 2. W tym tygodniu zapraszam na katechezę powtórkową w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania uczniów klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych. Spotkanie odbędzie się we wtorek 14 grudnia o godz. 17.00 w sali ks. prof. B. Kumora. Proszę, aby na spotkaniu w miarę możliwości byli też rodzice.
 3. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dlatego zachęcamy, by wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty. W naszej Parafii adwentowa spowiedź będzie w przyszły poniedziałek 20 grudnia od godz. 14.30-18.00.
 4. W tym tygodniu w sklepach na terenie naszej parafii są jeszcze wystawione kosze. Z ofiarowanych darów będziemy robić paczki na święta dla osób najbardziej potrzebujących. Za wszelkie dary żywnościowe i środki czyszczące składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. Nasze Siostry Zmartwychwstanki bardzo serdecznie dziękują za wszelkie ofiary na utrzymanie Domu Sióstr i na Zgromadzenie, złożone przy okazji roznoszenia opłatków.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 7. Dzisiaj po Mszach Św. Zespół Szkolno-Przedszkolny z Niskowej organizuje kiermasz ozdób świątecznych. Zebrane środki zostaną przeznaczone na organizacje nadania imienia Ks. Prof. Bolesława Kumora Szkole w Niskowej w przyszłym roku.

A w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych Siostra Emilia z Dziewczęcą Służbą Maryjną rozprowadzać będą różne ozdoby świąteczne własnoręcznie wykonane. Poprzez zakup ozdób świątecznych możemy wesprzeć grupę DSM w naszej Parafii.

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności  + Bogumiła Klimek z Biczyc Dolnych. Jej pogrzeb dzisiaj o godz. 1330 w naszym kosciele.