page-header

PIELGRZYMKA DO ZIEMII ŚWIĘTEJ I JORDANII

Mamy przyjemność zaprosić za pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii.

Nasza Parafia p.w. św. Stanisława Kostki w Niskowej organizuje w dniach 22-29 marca 2023 r. Pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii.
Zgłoszenia u  Ks. Krzysztofa Prokopa – proboszcza parafii.

Program wycieczki oraz wymagania, które trzeba spełnić zamieszczamy poniżej lub – dla wygody – w pliku do samodzielnego pobrania i druku.

Serdecznie zapraszamy!

1 Dzień
Msza św. na lotnisku w Krakowie godz. 3.00. Odprawa lotniskowa dla naszej grupy 4.00 i wylot do Ammanu o godz. 7.00. Odprawa lotniskowa. Przejazd do Madaby – prawosławny Kościół św. Jerzego – mozaika Ziemi Świętej z VI w., Przejazd na Górę Nebo – miejsce śmierci Mojżesza – Msza św., Widok na Ziemię Obiecaną, wody Mass Mariba, przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Petrze.

2 Dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Petry – „różowego miasta Nabatejczyków”: Siq, Skarbiec, amfiteatr, Grobowce Królewskie. Msza św. Czas wolny w Petrze. Przejazd do Ammanu: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyjskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

3 Dzień
Wczesne śniadanie. Przejazd do Jerash – miasto zwane „Pompejami Wschodu”: forum, teatry, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kościołów z czasów Bizancjum, z mozaikami podłogowymi. Przejazd na przejście graniczne przez potok Jabbok do Izraela. Przejście graniczne. Przejazd do Galilei. Przejazd do Nazaretu – Synagoga w Nazarecie, Bazylika Zwiastowania, Kościół św. Józefa – Żywiciela – Msza św.. Obiadokolacja i nocleg Nazarecie.

4 Dzień
Śniadanie, przejazd do Kany Galilejskej – Msza św. i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd nad Jezioro Galilejskie. Góra Błogosławieństw, Tabgha: Kościół rozmnożenia chleba, Kościół Prymatu św. Piotra, Kafarnaum – miasto Jezusa, lunch – ryba św. Piotra, rejs statkiem po jeziorze. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

5 Dzień
Śniadanie. Betlejem: Bazylika Bożego Narodzenia – Msza św., Grota Mleczna, Pole Pasterzy, Herodion, wyjazd do klasztorów pustynnych: klasztor Teodozjusza przejazd busami do klasztoru Maar Saba, potok Cedron, groty pustelników, Pola Tekoa. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

6 Dzień
Śniadanie, Przejazd do Jerycha, Betania – dom Marty, Marii, Łazarza – Msza św.,  rzeka Jordan – miejsce chrztu Jezusa Jerycho – góra kuszenia – klasztor prawosławny, Tel-el Sultan. Kąpiel w Morzu Martwym. Pustynia judzka i Wadi Qelt – klasztor pustynny św. Jerzego – miejsce zwiastowania narodzin NMP oraz grota Eliasza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

7 Dzień
Śniadanie, Jerozolima. Nawiedzenie Góry Oliwnej: Betfage, miejsce Wniebowstąpienia, klasztor Pater Noster, panorama Jerozolimy, Dominus Flevit, Bazylika Konania i Ogród Getsemani – Msza św., Bazylika Wniebowzięcia NMP, Grota Snu Apostołów, Dolina Potoku Cedron, Kościół św. Anny i Sadzawka Betesda, Lithostrotos, Stare Miasto – Droga Krzyżowa; Bazylika Grobu Pańskiego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

8 Dzień
Śniadanie, Przejazd do Jerozolimy. Wieczernik chrześcijański – żydowski, Synagoga grobu króla Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP.  Kościół św. Jakuba. Ain Karem – Kościół narodzenia Jana Chrzciciela, Kościół Nawiedzenia – Msza św. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu. Odprawa lotniskowa i wylot o godz. 21.15. Przylot do Krakowa około 23.30.

WAŻNE INFORMACJE:
Cena pielgrzymki zawiera wszystkie koszty (nie ma żadnych kosztów czy opłat ukrytych.): przelot samolotem i opłaty lotniskowe, ubezpieczenie (AXA.pl – poszerzone – z przewlekłymi chorobami), zestaw słuchawkowy, dobrej klasy hotele 3* (pokoje klimatyzowane 2-3 osobowe z łazienką), wyżywienie (śniadanie wraz z napojami – kawa, herbata, soki, woda; i obiadokolacja – oba posiłki w formie otwartego bufetu. W Jordanii do kolacji nie podaje się napojów), rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, ryba św. Piotra, przejazdy autokarami, zwyczajowe napiwki, opłaty graniczne, piekę przewodników – pilotów z licencją, wszystkie opłaty związane z wejściem do zwiedzanych obiektów. W kalkulacji uwzględniono wszystkie koszty i opłaty. Cena nie zawiera jedynie: napojów do kolacji (do kolacji w Izraelu podawana jest woda).

Uwaga: Paszport winien być ważny minimum pół roku od daty powrotu. Nie może zawierać pieczątek i wiz krajów: Syria, Liban, Iran, Libia.

Przewodnik ks. Piotr Łabuda

Cena całości: 1000 PLN płatne przy zapisie, 1000 $ + 250 $ (płatne po przylocie – wstępy)