Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

XV Niedziela zwykła – 2019-07-14

 

 

Msze Św. w dni powszednie w okresie wakacyjnym są:

w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800.

we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 630.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  • We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  • W środę – po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
  • W piątek – po Mszy Św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W przyszłą niedzielę, wyprzedzając wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, które przypada 25 lipca – po każdej Mszy Św. będziemy modlić się za kierowców i wszystkich podróżujących, a także będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Od przyszłej niedzieli będzie obchodzony XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.
  • W przyszła niedzielę ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 1130 obchodzone będą imieniny  Gminy Chełmiec, której patronuje św. Krzysztof. Msza Święta będzie w int. mieszkańców gminy Chełmiec o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, a także o szczęśliwe zbiory, odwrócenie wszelkich nieszczęść: gradu, ognia i powodzi.
 3. Przyjmujemy zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa”  w dniach 17-25 sierpnia. Nasza parafia pielgrzymuje w Grupie 25 – św. Just, której przewodnikiem jest nasz ks. katecheta. Koszt pielgrzymki wynosi 100 zł. od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 70 zł., a każde następne dziecko tylko 20 zł. Resztę dopłaca Caritas. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. 
 4. Nasz dekanat organizuje pielgrzymkę dla Młodzieży do Wał Rudy na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny. Odbędzie się ona we czwartek 18 lipca. Wyjazd o godz. 1300. Zapisy do jutra w zakrystii lub kancelarii. Koszt 15 zł.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. Czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkiem Matki Boskiej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa? A także rozmowę z aktorką Ewa Błaszczyk, która założyła klinikę Budzik dla osób w śpiączce.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.