Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

  X Niedziela zwykła – 2018-06-10

  Trwa miesiąc czerwiec, tradycyjnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach   Czerwcowych, które w naszym kościele są codziennie po Mszy Św. o godz. 1800, w sobotę po Mszy Św. o godz. 800, a w niedzielę po   Mszy Św. o godz. 1500.

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630, w sobotę o godz. 800  i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W poniedziałek – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła. Przed Mszą św. wieczorną modlić się będziemy do św. Stanisława Kostki patrona naszej parafii. O godz. 1730 rozpocznie się czytanie Pisma Św. i modlitwy Koronką Pokoju, które poprowadzi Grupa Biblijna.
 • We wtorek – wspomnienie bł. Ks. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy męczenników.
 • W środę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy w łączności z Nabożeństwem Fatimskim.
 • We czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 • W piątek – Przed Mszą Św. wieczorną Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
 • W przyszłą niedzielę przypada Diecezjalne Święto Rodziny. W czasie Mszy Św. będziemy się modlić za wszystkie rodziny naszej parafii. W Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim jest diecezjalne świętowanie.

 

 1. W środę 13 czerwca w naszej parafii będziemy przeżywać Nabożeństwo Fatimskie z figurą Matki Bożej Fatimskiej, która w procesji zostanie przyniesiona z Trzetrzewiny. Gromadzimy się ok. godz. 1810 na granicy parafii, tak jak w poprzednich latach. Tam oczekujemy na procesję, która wyrusza z figurą Matki Bożej z kościoła w Trzetrzewinie. Przy domu Pani Rusnak będzie przejęcie figury, następnie razem przejdziemy w procesji z Figurą Matki Bożej do naszego kościoła i rozpocznie się ok. godz. 1845 Msza Św. Po Mszy Św. będzie Różaniec, czas na osobistą modlitwę i pożegnanie Matki Bożej. W tym roku w czerwcu mija 5 lat od rozpoczęcia wieczystej adoracji Najśw, Sakramentu w naszej Parafii. W czasie Nabożeństwa będziemy dziękować za to piękne dzieło, ale będziemy też prosić Maryję byśmy nie ustawali w gorliwości, by wiele osób odkryło piękno i wartość tej modlitwy. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, całe rodziny, dzieci i młodzież, Róże Różańcowe, Rycerstwo Niepokalanej, wszystkich adorujących Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a także uczniów klas VI i VII Szkoły Podstawowej oraz II Gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. (DSM w niech będzie w swoich maryjnych strojach) Tak zaplanujmy czas, by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu w naszej parafii, kiedy zawierzymy siebie, nasze rodziny i cała naszą parafie opiece Matki Bożej. Przewodniczył temu Nabożeństwu będzie i wygłosi kazanie ks. dr Roman Stafin Ojciec Duchowny kapłanów naszej diecezji.
 2. We czwartek 14 czerwca przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za przyjęcie sakramentu bierzmowania. Z naszej parafii organizujemy wyjazd na to spotkanie uczniów klas III Gimnazjum, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania. Zapraszamy wszystkich bierzmowanych, a także tych, którzy przeżywają rocznicę sakramentu bierzmowania. Uczniowie, którzy uczęszczają do gimnazjów w Nowym Sączu niech wybiorą się z naszą Parafią, bo ze wszystkich szkól jest organizowany wyjazd, a tutaj mamy łatwiejszy dojazd, nie trzeba się przebijać do Nowego Sącza. Wyjazd o godz. 845 z placu przy naszym kościele i o godz. 900 na przystanku w Biczycach Dolnych koło szkoły.

Program spotkania w Starym Sączu młodzieży, która przyjęła bierzmowanie w tym roku

 1. – Przyjazd i rejestracja grup
 2. – Integracja i zabawa – pod sceną
 3. – Modlitwa, świadectwa i Uwielbienie – przy Ołtarzu Papieskim
 4. Eucharystia pod przewodnictwem JE Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża

Ok. 1230 – Agapa i powrót do domów

Dla celów organizacyjnych potwierdźmy dziś po Mszach Św. w zakrystii, kto się wybiera.

 1. W Piątek po Mszy Św. wieczornej o godz. 1900 w Sali ks. Prof. Bolesława Kumora odbędzie się czerwcowe spotkanie Grupy Synodalnej z naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich członków Parafialnego Zespołu Synodalnego. W ubiegłym miesiącu tematem dyskusji było – Towarzyszenie małżonkom i modlitwa w rodzinie chrześcijańskiej. Doszliśmy wszyscy do wniosku, że skoro jest wiele materiałów dotyczących modlitwy rodzinnej, małżeńskiej czy osobistej, z których czerpaliśmy na tym naszym spotkaniu, to warto by je udostępnić wszystkim, którzy chcą się z tą tematyką synodalną zapoznać i ubogacić życie modlitwy w swojej rodzinie. Dlatego te materiały udostępniamy na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce Parafialny Zespól Synodalny.
 2. W piątek o godz. 1715 zbiórka całej Służby Liturgicznej-lektorów, ministrantów i aspirantów.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej będzie za tydzień w poniedziałek 18 czerwca po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie.
 4. Osoby wyjeżdżające do Ziemi Świętej na naszą parafialną Pielgrzymkę od 4-11 lipca, mogą po Mszach Św. u ks. Proboszcza pobrać kartę ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi przygotowania do podróży i całej pielgrzymki.
 5. Rozpoczęto już prace przy budowie chodnika od głównej drogi w Biczycach Dolnych do szkoły w Niskowej. Dlatego prosimy o szczególną ostrożność na tej naszej drodze, bo będą zwężenia, sprzęt budowlany na drodze – uważajmy!
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.