Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła – 2021-09-12

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa” oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630, a w sobotę o godz. 800  i wieczorem codziennie o godz. 1800.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
 • We wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 1730 rozpoczniemy w naszym kościele Drogę Krzyżową. Zapraszamy wszystkich Parafian.
 • W środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszę Świętą zapraszamy Dzieci z klas III przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Świętej wraz z rodzicami.
 • We czwartek – wspomnienie Św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. We czwartek o godz. 1830 bezpośrednio po zakończonej Mszy Świętej będzie w kościele spotkanie rodziców uczniów klas VIII. Prosimy o obecność przynajmniej jednego z rodziców. Pragniemy na spotkaniu podać informacje o przygotowaniu młodzieży do bierzmowania. W tym roku według zaleceń ks. Biskupa Ordynariusza wprowadzone są w tym przygotowaniu pewne zmiany.
 • W piątek – rozpoczynamy Nowennę ku czci Św. Stanisława Kostki przed Uroczystością Odpustową. Nowenna będzie codziennie po Mszy Świętej wieczornej.

W piątek o godz. 1930 rozpocznie się dekanalne czuwanie modlitewne dla młodzieży. Zapraszamy młodzież z naszej Parafii, tą uczącą się w szkołach średnich, studiującą, a szczególnie zapraszamy młodzież z klas VIII Szkoły Podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Będzie to dla młodzieży rozpoczęcie roku formacyjnego w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Na tym spotkaniu młodzież złoży swoje deklaracje, o czym zostanie poinformowana na katechezie.

 • W sobotę Święto Św. Stanisława Kostki. Jest to patronalne święto młodzieży polskiej i święto naszej Parafii. Msze Święte będą w naszym kościele o godz. 800 i 1800. Zapraszamy wszystkich Parafian w tym dniu na Mszę Świętą i modlitwę do Świętego Stanisława Kostki Patrona Naszej Parafii.
 • Odpust Parafialny ku czci Św. Stanisława Kostki, będzie w naszym kościele za dwa tygodnie w niedziele 26 września. Ponieważ w przyszłą niedzielę jest uroczystość odpustowa na Strzygańcu, dlatego ten nasz parafialny odpust jest przesunięty na ostatnią niedzielę września.
 1. Spotkania  Grup Parafialnych:

     - Dziecięca Służba Maryjna i Schola Dziecięca w środę o godz. 1630

    - Aspiranci we czwartek o godz. 1700

 1. Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas V Szkoły Podstawowej będzie w I niedzielę października. Na Mszy Świętej o godz. 1130.
 2. 2 października w I sobotę miesiąca organizujemy jednodniową parafialną pielgrzymkę do Dukli i Sanktuariów Matki Bożej w Dębowcu i Tuchowie. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
 3. Sołtys wsi Biczyce Dolne zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się 16 września 2021r. o godz. 1800 w Szkole Podstawowej. Sołtys i Rada Sołecka wsi Niskowa zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się 17 września 2021r. o godz. 1800 w Szkole Podstawowej. Celem spotkań jest podział budżetu sołeckiego na rok 2022. Będzie też  w Biczycach Dolnych możliwość złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw dla mieszkańców wsi.
 4. Informacja o Odpuście w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej jest na tablicy ogłoszeń.
 5. Ks. Proboszcz z Tyrzetrzewiny zaprasza na Nabożeństwo Fatimskie w poniedziałek 13 września. Rozpoczęcie w kościele w Trzetrzewinie o godz. 1730.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła i za złożone ofiary na kwiaty.
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.