Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 VIII Niedziela zwykła – 2019-03-03

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość naszego Narodu. Msze Św. w tym tygodniu w dni powszednie będą o godz. 630 (oprócz poniedziałku i Środy Popielcowej), a  wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

Dziś, jutro i pojutrze przeżywać będziemy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Zachęcam wszystkich do udziału w wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach przygotowania do przeżycia Wielkiego Postu.

Na wspólnotową Adoracje Najświętszego Sakram. zapraszamy dzisiaj po Mszach Św.

W poniedziałek od godz. 1700 – zapraszamy dzieci z naszej parafii. Na godz. 1700 zapraszam dzieci z klas 2-6 SP, a także wszystkich aspirantów, ministrantów i DSM. Od 1730 adorację będą mieli przedszkolaki i kl. 1 SP (zapraszamy ich z rodzicami). Na zakończenie adoracji dla tych, którzy nie pozostają na Mszę Św. będzie Komunia Św.

Po Mszy Św. do godz. 1900 – adoracja dla wszystkich.

We wtorek od godz. 1700 –  zapraszamy młodzież z naszej parafii uczącą się i pracującą (w ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy również młodzież z gimnazjum z klas III oraz z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej). Na zakończenie adoracji dla tych, którzy nie pozostają na Mszę Św. będzie Komunia Św.

Po Mszy Św. do godz. 1900 – adoracja dla wszystkich.

 

1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

  • W Środę – przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. będą o godz. 800, 1630, 1800. Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego. Obowiązuje on wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Wszyscy od 14 roku życia zobowiązani są do wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka zebrana w tym dniu, przeznaczona jest na cele charytatywne Caritas Diecezji Tarnowskiej. Do I niedzieli Wielkiego Postu przeżywamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. O godz. 1730 rozpocznie się czytanie Pisma Świętego wraz z Koronką Pokoju, które poprowadzi Grupa Biblijna.
  • W przyszłą niedzielę, tak jak w każdą II niedzielę miesiąca, ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszej Parafii, które rozpoczniemy na wiosnę. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. We czwartek przypada I czwartek miesiąca. Dziękując za dar Eucharystii i Kapłaństwa modlić się będziemy za kapłanów, a także o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej i zakonnej.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa będzie w piątki:

o godz. 1630 – dla dzieci

o godz. 1730 – dla dorosłych

o godz. 1930  – dla młodzieży

W niedziele Droga Krzyżowa będzie o godz. 1500, a po niej o godz. 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta. W tym roku kazania pasyjne będzie głosił Ks. Łukasz Ruchała – wikariusz z parafii św. Heleny.​

 

 

  1. Spotkania Grup parafialnych:

- Aspiranci i ministranci w poniedziałek o godz. 1700.

- Lektorzy we wtorek o godz. 1700.

- Grupa Biblijna w środę o godz. 1900.

- Zajęcia sportowo rekreacyjne na sali gimnastycznej w środę o godz. 1900.

- Schola Młodzieżowa we czwartek o godz. 1930.

- Dziecięca schola i DSM w sobotę o godz. 1030.

  1. We czwartek o godz. 1900 na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Gospodarczej, by omówić zakres prac przy naszym kościele w bieżącym roku.
  2. Parafia organizuje w tym roku 2 oazy: dla młodzieży (od 7 klasy do 18 roku życia) oraz dla dzieci (od 4 do 6 klasy). Oaza dla młodzieży będzie odbywać się w terminie 29.06-7.07 w  miejscowości Neum (Wybrzeże Adriatyckie tj. Bośnia i Hercegowina) oraz zwiedzanie Mostaru, Dubrownika i pobyt 1 dzień w Medugorje. Koszt 1000 zł dla zaangażowanych w grupy parafialne, 1200 zł dla pozostałych. Natomiast oaza dla dzieci będzie odbywać się w terminie 8-14.07 w Bukowcu nad Soliną w Bieszczadach. Koszt 600 zł/ 800 zł. Zapisy do końca marca. Wszelkie informacje i zapisy u ks. Bogusława. Ilość miejsc ograniczona.
  3. W dniach od 8-10 marca Siostry Zmartwychwstanki zapraszają dziewczęta w wieku 15 lat i starsze na dni skupienia do swego domu w III Aleję u stóp Jasnej Góry. Szczegóły na plakatach.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
  5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.