Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

XXXI Niedziela zwykła – 2017-11-05

 

 

Różaniec z wypominkami jest w naszym kościele w dni powszednie codziennie (oprócz sobót) o godz. 1730. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i przypominamy, że do środy włącznie możemy zyskiwać odpusty za zmarłych.

 

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie o godz. 630 i o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W środę – Po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek –  Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 • W piątek – Wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Po Mszy Św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę – Wspomnienie Św. Marcina z Tours, a także przypada 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Na Mszy Św. modlić się będziemy za naszą Ojczyznę.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Ofiary zbierane na tace w przyszłą niedzielę, tak jak w każdą II niedzielę miesiąca będą przeznaczone na prace prowadzone przy naszej Parafii i na spłatę zadłużenia.

 

 1. We wtorek na Mszy Św. wieczornej będziemy przezywać 10 rocznicę istnienia Grupy wsparcia dla osób walczących z uzależnieniami – Nadzieja. Po Mszy Św. spotkanie w sali ks. profesora Bolesława Kumora.
 2. Za dwa tygodnie 19 listopada odbędzie się spotkanie nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Spotkanie będzie w sali na plebani o godz. 1600.
 3. Spotkania Grup parafialnych:

- Aspiranci we czwartek o godz. 1645.

- Grupa Biblijna w środę o godz. 1900.

- Dziewczęca Służba Maryjna w piątek  1630.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję Firmie Pana Kumora z Biczyc Dolnych za wyremontowanie kapliczki przy drodze na Chochorowice. Zamierzamy jeszcze wymienić blachę na dachu tej kapliczki, wyposażyć i zamontować kratę, by dalej była świadkiem wiary i tradycji naszych Ojców.
 2. Ogłoszenie Zarządu Spółki Szymanowice -  Dnia 9 listopada 2017 (czwartek) o godz. 1830 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Niskowej odbędzie się Ogólne Zebranie Członków Spółki Wspólnoty Gruntowej Szymanowice Tematem zebrania będą: Sprawozdanie z wycinki drzew wzdłuż pasa drogi gminnej, sprawy uwłaszczeń na terenie wspólnot, podsumowanie dotychczasowej działalności Spółki  i wybór Zarządu Spółki – obecność obowiazkowa.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.