Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 VI Niedziela zwykła – 2019-02-17

 

        Msze Święte w tym tygodniu będą rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku i piątku)   i wieczorem o godz. 1800 (oprócz wtorku i soboty).

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W poniedziałek –  Po Mszy Św. Nabożeństwo ku czci św. Stanisława Kostki.
 • W środę – Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a wcześniej o godz. 1730 czytanie Pisma Świętego wraz z Koronką Pokoju, które poprowadzi Grupa Biblijna.
 • W piątek – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła. Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy niedzielę synodalną.

 

 1. Spotkania Grup parafialnych:

- Grupa Biblijna w środę o godz. 1900.

- Ministranci w środę o godz. 1700.

- Zajęcia sportowo rekreacyjne na sali gimnastycznej w środę o godz. 1900.

- Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930.

- DSM i schola dziecięca w sobotę o godz. 1030.

 

 1. Jako kapłani pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Dnia Seniora w ubiegła niedzielę - naszemu Parafialnemu Oddziałowi Caritas, Szafarzom, Scholi Dziecięcej wraz z Siostra Emilką, Paniom, które upiekły ciasto i ofiarowały dary. Dziękujemy również właścicielom Domu Weselnego Casablanca, za wielką życzliwość i organizację przyjęcia przy stole – Bóg zapłać.
 2. W okresie od 1 stycznia do końca kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Prosimy też o dopisanie celu szczegółowego Parafia Niskowa, Nasza Parafia organizując Oazę wakacyjną dla dzieci i młodzieży czy wyjazd młodzieży we ferie zimowe również korzysta z dofinansowania Caritas Diecezji Tarnowskiej do tych wyjazdów dla najuboższych dzieci i  młodzieży.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas. Ponadto przeczytamy w Gościu Niedzielnym „Jak się uczy cudze dzieci”, czyli o blaskach i cieniach pracy nauczycieli w Polsce., a także o hiszpańskim modelu relacji Kościoła i państwa. Jest także nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się.
 4. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. s. Cz. Lorek ogłasza zapisy uczniów do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020 w dniach od 18.02.– 15.03.2019 r. Zapisy są w sekretariacie szkoły.
 5. Dziękujemy mieszkańcom Niskowej za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.