Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 XIV Niedziela zwykła – 2018-07-08

 

  Msze Św. w tym tygodniu wakacyjnym będą:

  w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800

  we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 630.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – po Mszy Św. modlić się będziemy do Św. Stanisława Kostki Patrona naszej parafii.
  • W środę – święto św. Benedykta, opata patrona Europy. Po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  • W piątek – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników i patronów naszej diecezji.
  • W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszej Parafii.
 2. We wtorek 10 lipca 85 dzieci i młodzieży wraz z ks. Bogusławem, siostrą Emilką i opiekunami rozpoczynają Parafialną Wakacyjną Oazę w Murzasichle koło Zakopanego. Wyjazd o godz. 1000 z parkingu przy naszym kościele – pakowanie bagaży już od godz. 930. Wszystkim wyjeżdżającym na Parafialną Oazę życzymy dobrego wypoczynku i polecamy ich naszym modlitwom.
 3. Przyjmujemy w dalszym ciągu zapisy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Pełni Ducha Świętego, budujemy Kościół na wzór Chrystusa” w dniach 17-25 sierpnia. Nasza parafia pielgrzymuje w Grupie 25 – św. Just, której przewodnikiem jest nasz ks. katecheta. Koszt pielgrzymki wynosi 90 zł. od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł., a każde następne dziecko tylko 20 zł. Resztę dopłaca Caritas. Zapisać się można w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Rycerza Niepokalanej, a dla dzieci Rycerzyk Niepokalanej.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 7. Ogłoszenie Urzędu Gminy: Mając na uwadze ochronę środowiska i dbanie o czystość Gminy, organizowana jest zbiórka odpadów problemowych poprzez utworzenie mobilnych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Miejsca i daty zbiórek podane są na tablicy ogłoszeń.
 8. Od dzisiejszej niedzieli 8 lipca do 6 sierpnia będą odprawiane poza parafią Msze Św. gregoriańskie za + Marię Kocoń