Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 V Niedziela Wielkiego Postu – 2018-03-18

 

Msze Św. w tym tygodniu będą codziennie o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty). W piątek Msza Św. będzie o godz. 1730.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa będzie w piątek:

- o godz. 1700 dla wszystkich

- o godz.  1930  będziemy przeżywać III Misterium Męki Pańskiej w plenerze Rozpoczęcie w naszym kościele, a następnie wyruszymy drogą krzyżową, by zakończyć Misterium na parafialnym cmentarzu. Zapraszamy na to Misterium Męki Pańskiej w roku św. Stanisława Kostki całą Parafię, rodziny z dziećmi, zapraszamy młodzież. Zabierzmy lampiony i znicze, które potem możemy zostawić na grobach naszych bliskich na cmentarzu. W kościele przed rozpoczęciem Misterium, będzie też udzielana Komunia Św. 

W niedziele Droga Krzyżowa będzie o godz. 1500, a po niej o godz. 1530 Gorzkie Żale zkazaniem pasyjnym i Msza Święta.

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • w poniedziałek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca N.M.P. Po Mszy Św. Nabożeństwo ku czci św. Stanisława Kostki.
 • w środę – po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • w piątek – po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
 • w przyszła niedzielę przypada Niedziela Palmowa - Na Mszy Św. o godz. 1130 poświecenie Palm. Najpiękniejsze wykonane własnoręcznie Palmy zostaną nagrodzone. Wzorem lat ubiegłych Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu organizuje Konkurs Palm Wielkanocnych. Regulamin Konkursu wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
 • Ofiary zbierane na tacę w przyszła niedzielę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.
 • W tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest przeniesiona na 9 kwietnia.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

- Grupa Biblijna w poniedziałek o godz. 1900.

- Próba przed Misterium Męki Pańskiej w poniedziałek o godz. 2000.

- Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii w piątek o godz. 1830.

- DSM i Schola dziecięca w sobotę o godz. 1500.

 

 1. W poniedziałek po Mszy Św. i nabożeństwie do św. Stanisława Kostki w ramach wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy chętnych na wspólne czytanie Pisma Św. wraz z modlitwą Koronką Pokoju,które prowadzi Grupa Biblijna.
 2. W sklepach na terenie naszej parafii wystawione są kosze. Z ofiarowanych darów będziemy robić paczki wielkanocne dla potrzebujących. Za wszelkie dary składamy Bóg zapłać.
 3. Spowiedź wielkopostna w naszej Parafii będzie w najbliższy czwartek 22 marca 2018 r.  od godz. 1500–1900. Będą kapłani z dekanatu, dlatego prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.
 4. W najbliższą sobotę - 24 marca o godz. 1000 będzie w naszym kościele Msza Św. dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przed Mszą Św. będzie możliwość spowiedzi dla osób chorych. W sobotę od godz. 1100 odwiedzimy także chorych w domach z sakramentalną posługą przed Świętami. Wyjeżdżamy do tych osób, które odwiedzamy w każdy I piątek miesiąca, a także do tych chorych, których zgłosimy. Te osoby starsze i chore, które nie mogą przybyć na Mszę Św. do kościoła prosimy zgłaszać w zakrystii.
 5. Organizujemy wjazd młodzieży do Tarnowa na spotkanie w Niedzielę Palmową, w ramach XXXIII Światowego Dnia Młodzieży. Zgłoszenia i zapisy u ks. Bogusława.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych możemy złożyć ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz na wystrój naszego kościoła na Święta.
 8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.