Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 IV Niedziela Wielkiego Postu – 2018-03-11

 

Msze Św. w tym tygodniu będą codziennie o godz. 630 (w sobotę o godz. 800) i wieczorem   o godz. 1800 (oprócz soboty).

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa będzie w piątek:

o godz. 1630 – dla dzieci

o godz. 1730 – dla dorosłych

 

W niedzielę Droga Krzyżowa będzie o godz. 1500, a po niej o godz. 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta.

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • w poniedziałek - Po Mszy Św. Nabożeństwo ku czci św. Stanisława Kostki.
 • we wtorek – 5 rocznica wyboru papieża Franciszka
 • w środę – po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • w piątek – po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
 1. Spotkania Grup parafialnych:

- Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek po Mszy Św.. wieczornej.

- Próba przed Misterium Męki Pańskiej w poniedziałek o godz. 2000.

- Ministranci w środę o godz. 1700.

- Zajęcia rekreacyjno-sportowe dla młodzieży w środę o godz. 1900(sala gimnastyczna)

- DSM i Schola dziecięca w sobotę o godz. 1500.

 

 1. W poniedziałek po Mszy Św. i nabożeństwie do św. Stanisława Kostki w ramach wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy chętnych na wspólne czytanie Pisma Św. wraz z modlitwą Koronką Pokoju, które prowadzi Grupa Biblijna.
 2. W sklepach na terenie naszej parafii wystawione są kosze. Z ofiarowanych darów będziemy robić paczki wielkanocne dla potrzebujących. Za wszelkie dary składamy Bóg zapłać.
 3. W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową śladami kościołów dekanatu. Jest to Droga Krzyżowa na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie w naszym kościele w Niskowej o godzinie 1900, następnie przejście do kościołów w Świniarsku, Brzeznej, Strzygańcu i zakończenie w Trzetrzewinie około 2400. Rozważania można pobrać na młodzieżowej stronie facebookowej ZAKOCHANI W PANU, jest też możliwość pobrania wydrukowanych tekstów z rozważaniami. Zachęcamy naszą młodzież do udziału w tej Drodze Krzyżowej, ale zachęcamy też wszystkich, którzy czują się na siłach, by wziąć udział w tym wyjątkowym czasie zadumy i refleksji. Zapisy u ks. Bogusława i w zakrystii po Mszy Św.

Natomiast w piątek 23 marca odbędzie się III Misterium Męki Pańskiej w plenerze rozpoczęcie o godz. 1930w naszym kościele.

 1. Spowiedź wielkopostna w naszej Parafii będzie w przyszły czwartek 22 marca 2018 r.  od godz. 1500–1900.
 2. W sobotę przed Niedzielą Palmową - 24 marca o godz. 1000 będzie w naszym kościele Msza Św. dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
 3. Ksiądz biskup Andrzej Jeż zaprasza serdecznie młodzież naszej diecezji na wspólne spotkanie w Tarnowie w Niedzielę Palmową, w ramach XXXIII Światowego Dnia Młodzieży pod hasłem: „Nie bój się”. Spotkanie rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 1000 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Gumniska. O godz. 1300 rozpocznie się procesja z palmami, która przejdzie ulicami miasta. Prosimy młodzież o zabranie ze sobą palm. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Msza święta o godz. 1430 pod przewodnictwem Pasterza diecezji, sprawowana w kościele bł. Karoliny w Tarnowie. Jest organizowany wyjazd młodzieży na to spotkanie. Zachęcamy młodzież. Zgłoszenia i zapisy u ks. Bogusława.
 4. W tym roku nie ma rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych, ponieważ od 21-28 października będą Misje Parafialne, ale dzieci i młodzież ze Szkół w Niskowej i Biczycach Dolnych będą mieć w tym tygodniu swoje wielkopostne ćwiczenia rekolekcyjne, które poprowadzi w naszym kościele ks. Andrzej Romanowski

 

 

Program Rekolekcji dla dzieci i młodzieży:

 

Środa 14.03.

 

godz. 830 –  Szkoła Podstawowa w Niskowej

 

We czwartek 15.03 i w piątek 16.03 spotkania będą się odbywać w dwóch grupach:

 

godz. 830–  klasy VI-VII Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych i w Niskowej oraz         

   klasy II-III  Gimnazjum w Biczycach Dolnych.

 

godz. 1030klasy I-V Szkoły Podstawowej w Niskowej i Biczycach Dolnych.

 

Program rekolekcji dzieci i młodzież będą mieć podany w szkole.

 1.  
 1. Pan Dyrektor Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych informuje, że jeszcze przez tydzień od 12.03 do 16.03 trwają zapisy do klasy I Szkoły Podstawowej i do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
 3. Stowarzyszenie Ojcowie w obronie dzieci i integralności rodziny zaprasza na III Pielgrzymkę mężczyzn do Św. Józefa w Luszowicach. Szczegóły na plakacie.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.