Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

III Niedziela zwykła – 2021-01-24

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800 - oprócz soboty.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek –Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
 • We wtorek – wspomnienie Świętych. Tymoteusza i Tytusa biskupa.
 • W środę – Po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do M. Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 • W piątek – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Synodalną.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

- Lektorzy i Ministranci w środę o godz. 1700.

- Dziecięca Służba Maryjna we czwartek o godz. 1700.

- Grupa Młodzieżowa i Schola Młodzieżowa w piątek o godz. 1900.

 1. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż oraz Wydział ds. Nowej Ewangelizacji zapraszają w dniach 29-31 stycznia br. na X Forum Formacyjne: Moc Misji – Tajemnica Eucharystii.. Tematyka Forum nawiązuje do hasła obecnego roku duszpasterskiego – „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” i dotyka rzeczywistości Mszy Świętej. Konferencje i spotkania poprowadzą zaproszeni goście: ks. Wojciech Węgrzyniak, ks. Krzysztof Porosło oraz nasz Biskup Andrzej Jeż. Wymownym znakiem tegorocznego Forum Formacyjnego będą święcenia biskupie ks. Artura Ważnego, który jest pomysłodawcą i inicjatorem tego cyklu wydarzeń w naszej diecezji. Forum adresowane jest do Wszystkich Diecezjan, a szczególnie do tych, którym leży na sercu troska o Kościół i głębsza relacja z Jezusem oraz świadomość bycia chrześcijaninem. Transmisje odbywać się będą od piątku do niedzieli o godz. 19.30 na falach Radia RDN, przez kanał Synaj.tv na platformie YouTube oraz Radia internetowego Profeto. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to wydarzenie, które - jak ufamy - może przynieść obfite owoce. Szczegółowy plan Forum jest na tablicy ogłoszeń
 2. W piątek w ramach tego Forum zapraszamy wszystkich na godz. 19.30 do naszego kościoła, na transmisje na żywo konferencji ks. Wojciecha Węgrzyniaka o Eucharystii oraz na wspólną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy w sposób szczególny osoby adorujące Pana Jezusa w naszym kościele, zapraszamy grupy działające przy naszej Parafii, młodzież i wszystkich, którzy pragną odkrywać moc sakramentu Eucharystii. Jest czas pandemii, są ograniczone spotkania niektórych grup parafialnych, dlatego tym bardziej wygospodarujmy sobie ten czas wieczorem w piątek i włączmy się w to spotkanie formacyjno-modlitewne w naszym kościele.
 3. W okresie od 1 stycznia do końca kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy gorąco do wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas. Przy wyjściu z kościoła można pobrać ulotki ze szczegółowymi informacjami, jaka pomoc jest udzielana przez Caritas Diecezji Tarnowskiej z tego 1% podatku.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość Niedzielny, Idziemy i Niedziela. Jest dla młodzieży - i nie tylko - bardzo dobry dwumiesięcznik Miłujcie się. Jest już lutowy numer Rycerza Niepokalanej, a dla dzieci zaś jest Promyczek i Promyczek Dobra.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej.

 

Plan transmisji X Forum Formacyjnego w mediach:

Piątek 29.01, godz. 19.30

Radio RDN

Synaj.tv

Radio internetowe Profeto

Sobota 30.01, godz. 19.30

Radio RDN
retransmisja
około godz.  20.30, tylko konferencji

Synaj.tv

Radio internetowe Profeto

Niedziela 31.01, godz. 19.30

Radio RDN

Synaj.tv

Radio internetowe Profeto