Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 I Niedziela Adwentu – 2018-12-02

 

Rozpoczynamy dzisiaj Adwent, czas przygotowania naszego serca, naszych rodzin i całej naszej parafii na przyjście Chrystusa. I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: W mocy Bożego Ducha.

Msze Święte roratnie będą codziennie o godz. 630 i dla dzieci wieczorem o godz. 1800.   Zapraszamy wszystkich dorosłych i dzieci do udziału w roratach, dzieci niech zabierają ze sobą lampiony, byśmy czuwając wraz z Maryją jak najlepiej przygotowali się na przyjście Chrystusa.  

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
  • We wtorek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
  • W środę – Po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – wspomnienie św. Mikołaja, przypada także I czwartek miesiąca. Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne, a także za powołanych do służby Bożej.
  • We czwartek zapraszamy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej i klas III Gimnazjum wraz z rodzicami w ramach przygotowania się do Sakramentu Bierzmowania na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i na Mszę Świętą wieczorną.
  • W piątek – wspomnienie św. Ambrożego, przypada także I piątek miesiąca. Msze Św. w I piątek będą o godz. 630 i 1800. (Nie ma Mszy Św. o godz. 1630) Dzieci przychodzą na Roraty o godz. 1800.
  • W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze Św. będą o godz. 800, 1000 i 1800O godz. 730 rozpocznie się Różaniec, na który zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a szczególnie Rycerzy Niepokalanej - w II rocznice powstania w naszej parafii Koła Rycerstwa Niepokalanej.
  • W sobotę na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do I spowiedzi i komunii św. wraz z rodzicami. Podczas Eucharystii będzie poświęcenie medalików.
  • W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę, tak jak w każdą II niedziele miesiąca przeznaczone będą na wypłacenie ostatnich prac prowadzonych przy naszej parafii. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać. Na końcu roku przedstawię szczegółowe rozliczenie wydatków i wykonanych prac.
 2. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę i czwartek od godz. 1700 i w piątek od 1630.
 3. Wyjazd do chorych w I piątek od godz. 830.
 4. Spotkania Grup parafialnych:

- Spotkanie Lektorów w środę o godz. 1700.

- Grupa Biblijna w środę o godz. 1900.

- Zajęcia sportowo-rekreacyjne na sali gimnastycznej w środę o godz. 1900.

- Grupa Caritas w piątek po Mszy Św. wieczornej na plebanii

- Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930, a o 2030 próba scholi młodzieżowej

- Dziecięca Służby Maryjna w sobotę o godz. 1100.

 1. W tym tygodniu w sklepach na terenie naszej parafii są wystawione kosze. Z ofiarowanych darów będziemy robić paczki na święta dla osób potrzebujących. Za wszelkie dary żywnościowe i środki czyszczące składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Szkolne Koło Caritas w Trzetrzewinie zwraca się z prośbą o wsparcie materialne rodziców Julki Bodziony z Krasnego Potockiego. Dziewczynka ma 9 lat i we wrześniu zaczęła poważnie chorować. Dopiero po kilku miesiącach zdiagnozowano przyczynę. Okazało się, że Julka ma złośliwego guza mózgu, który został częściowo usunięty w marcu tego roku. Obecnie Julka jest poddawana wyniszczającemu leczeniu radio i chemioterapią. Koszty leczenia wspomagającego przekraczają możliwości rodziny. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych można będzie złożyć ofiary do puszek na ten cel, by wesprzeć rodzinę Julki. Liczy się każda złotówka, a za wszelkie wsparcie rodzice składają serdeczne Bóg zapłać.
 3. Nasza Parafia organizuje w dniach od 1 do 5 maja 2019 roku Pielgrzymkę do Wilna i Sanktuariów północno-wschodnich terenów Polski, często mało znanych. W programie m.in. Kodeń - Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia, Białystok-Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie pomodlimy się przy grobie Bł. Michała Sopoćki - duchowego przewodnika św. Faustyny, Sanktuarium Święta Woda, Supraśl - prawosławny monastyr z cudowną ikoną,  Kruszyniany - miejsce związane z polskimi Tatarami, Sokółka, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny - jedyny tego rodzaju w dziejach Kościoła w Polsce. Sanktuarium w Studzienniczej z obrazem słynącym łaskami, zwiedzanie starówki Wilna i modlitwa w Ostrej Bramie i przed Obrazem Jezusa Miłosiernego,  Uniwersytet Wileński, Katedra, cmentarz na Rossie, Troki - z zamkiem Wielkich Książąt Litewskich i kulturą Karaimów, a także Sanktuarium w Sejnach i pokamedulski zespół klasztorny w Wigrach. Szczegółowy program jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Proboszcza. Prosimy o wcześniejszą rezerwację, bo gdyby były wolne miejsca, to możemy odstąpić dla innych parafii. Koszt 1150 zł i 35 euro.
 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym rozpoczyna się adwentowy cykl poświęcony siedmiu darom Ducha Świętego, ponadto możemy przeczytać: o zamordowanych zakonnikach i siostrach w Algierii, którzy zostaną beatyfikowani 8 grudnia; a także czym się kierować podczas poszukiwań prezentów dla najbliższych. W Małym Gościu jest zamieszczony lampion roratni do samodzielnego złożenia. Jest także grudniowy numer Rycerza Niepokalanej.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Siostrze Barbarze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej. Msza Św. w int. Siostry Barbary będzie we wtorek 4 grudnia o godz. 630.