Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

II Niedziela zwykła – 2021-01-17

 Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800 - oprócz soboty.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
 • We wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 • W środę – Po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – wspomn. Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Przeżywamy Dzień Babci.
 • W piątek – Przeżywamy Dzień Dziadka, po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w całym Kościele Niedzielę Słowa Bożego.
 1. W związku z pandemią i związanych z tym obostrzeniami, nie możemy zorganizować wspólnego spotkania opłatkowego przy stole dla wszystkich grup parafialnych działających przy naszej Parafii, tak jak to było w ubiegłym roku. Dlatego zapraszamy w najbliższy piątek na godz. 18.00 do naszego kościoła, na Mszę Świętą, wspólną modlitwę i wspólne kolędowanie wszystkie Grupy działające przy naszej Parafii – Radę Duszpasterską i Ekonomiczną, Parafialny Zespół Synodalny, Róże Różańcowe, Rycerstwo Niepokalanej, Caritas, Grupę Biblijną, Grupę Młodzieżową, dziecięcą Służbę Maryjną, Scholę i całą Służbę Liturgiczną – Ministrantów i Lektorów, a także osoby adorujące Pana Jezusa w naszej Parafii. Msza Święta z rozważaniem Słowa Bożego, będzie w Waszej intencji. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na tą wspólną modlitwę i katechezę, by mimo tego trudnego czasu pandemii i ograniczonych spotkań nie tracić łączności z Jezusem Chrystusem i ze wspólnotą parafialną. Po Mszy Świętej będzie spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 2. Spotkania Grup parafialnych:

- Ministranci i Aspiranci w środę o godz. 1700.

- Dziecięca Służba Maryjna we czwartek o godz. 1700.

- Grupa Młodzieżowa i Schola Młodzieżowa w piątek o godz. 1900.

- Parafialny Zespół Synodalny w piątek o godz. 1900 w sali na plebanii.

 1. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej Parafii w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Św. przedstawiciele Parafialnego Oddziału Caritas będą zbierać ofiary do puszek na ten cel. Już dzisiaj dziękujemy za wsparcie poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość Niedzielny, Idziemy i Niedziela. Jest dla młodzieży - i nie tylko - bardzo dobry dwumiesięcznik Miłujcie się. Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci zaś jest Promyczek i Promyczek Dobra.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej.
 5. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej Parafii do wieczności + Maria Cisowska z Biczyc Dolnych. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu.