Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

XXIII Niedziela zwykła – 2018-09-09

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „W poszukiwaniu drogi”. Codziennie po Mszy Św. wieczornej przeżywamy Nowennę do Św. Stanisława Kostki przed Patronalnym Świętem naszej Parafii.

 

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630  (oprócz poniedziałku) i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W środę –  Po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła.
 • W piątek – święto Podwyższenia Krzyża. Po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia.

O godz. 1730 w naszym kościele będzie Droga Krzyżowa.

 • W sobotę – wspomnienie N.M.P. Bolesnej.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na UPJP II w Krakowie i Tarnowie.
 • Za dwa tygodnie w niedzielę 23 września Odpust ku czci św. Stanisława Kostki w naszej Parafii.

 

 1. Spotkania  Grup Parafialnych:

 - Lektorzy, Ministranci i Aspiranci we wtorek o godz. 1830

- Grupa Młodzieżowa w środę o godz. 2000

- Schola Młodzieżowa w piątek o godz. 2000

- Rycerstwo Niepokalanej będzie w przyszły poniedziałek 17 września po Mszy Św.

 

 1. Spotkanie popielgrzymkowe gr. 25 – św. Just odbędzie się w przyszła niedzielę 16 września w Michalczowej. Rozpoczęcie Mszą Św. w kościele parafialnym o godz. 1500.
 2. W następny wtorek 18 września na Mszę Św. o godz. 1800 zapraszamy uczniów klas III i Gimnazjum, oraz uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie także rodziców.
 3. Zapraszamy do udziału w XXIX Pielgrzymce Górskiej szlakiem św. Kingi, w dniach od 28 do 30 września. Zapisy do 9 września w zakrystii lub u ks. Bogusława. Koszt uczestnictwa to 40 zł. Ograniczona liczba uczestników – do 25 osób. Spotkanie organizacyjne 24 września (poniedziałek) o godz. 1900 w Sali Ks. prof. B. Kumora.
 4. Zapraszamy na WIECZORY DLA ZAKOCHANYCH – czyli Kurs przedmałżeński inaczej. To program przygotowujący do przyjęcia sakramentu małżeństwa oparty na pracy własnej narzeczonych. Wieczory dla zakochanych to cykl 9 spotkań odbywających się raz w tygodniu. W spotkaniach, które prowadzą małżeństwa i kapłan – animatorzy Ruchu Spotkań Małżeńskich - mogą uczestniczyć tylko pary.  Rozpoczęcie w sobotę 6 października 2018 r. o godz. 1800 w sali ks. prof. B. Kumora. Zapisy przyjmowane są do 30 września pod numerem telefonu: 506 277 011 oraz u księdza Bogusława Tokarza - tel. 505 090 759, codziennie w godzinach od 19.00 do 20.00. Koszt uczestnictwa 100 zł od pary. Liczba miejsc ograniczona! Informacje na plakacie i u ks. Bogusława.
 5. Zespół Regionalny Niskowioki i Małe Niskowioki prowadzi przez cały wrzesień zapisy do Zespołu. Zespól zaprasza wszystkich chętnych. Godziny spotkań są na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 6. We czwartek w Trzetrzewinie Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową o godz. 1730.
 7. W przyszłą niedzielę Odpust na Strzygańcu. Szczegółowy program na plakacie.
 8. Sołtys wsi Biczyce Dolne zaprasza zainteresowanych na zebranie sołeckie, które odbędzie się w piątek 14 września w budynku Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych. Celem zebrania będzie podział środków funduszu sołeckiego na rok 2019.
 9. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.