Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła – 2019-09-15

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania pod hasłem: „Nauczycielu gdzie mieszkasz?” oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Codziennie po Mszy Św. wieczornej przeżywamy Nowennę do Św. Stanisława Kostki przed Patronalnym Świętem naszej Parafii.

 

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630  i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty)

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W poniedziałek – wspomnienie Św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 • W środę –  Święto Św. Stanisława Kostki, Patronalne święto młodzieży polskiej i naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę Świętą z kazaniem o godz. 1800. Po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – zapraszamy wszystkich Przedszkolaków i najmłodsze dzieci na godz. 1700 do naszego kościoła na wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W piątek – wspomnienie św. męczenników koreańskich Andrzeja Kim Teagon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
 • W sobotę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Odpust Parafialny ku czci Św. Stanisława Kostki. Msze Święte będą: o godz. 800, 1000, uroczysta Suma z procesją o godz. 1130 i po południu o godz. 1500. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i kazania na wszystkich Mszach Świętych wygłosi O. Stanisław Madejczyk CSsR z Gliwic.
 • Przygotujmy uroczystą procesję; zapraszam naszych Strażaków, dzieci dzwoniące i sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne i Was wszystkich drodzy Parafianie. Przygotujmy wcześniej feletrony i sztandary, by jak najlepiej we wspólnocie parafialnej uwielbić Pana Boga. Zaprośmy też nasze rodziny i bliskich z innych parafii na Uroczystość Odpustową.
 • Spowiedź przed Odpustem codziennie pól godziny przed Mszą Świętą od 1730, w piątek od 1700, a sobotę od 600. Skorzystajmy wszyscy z sakramentu pokuty, by móc zyskać odpust zupełny.
 1. Spotkania  Grup Parafialnych:

     - Lektorzy i Ministranci w środę o godz. 1900

- Dziecięca Służba Maryjna we czwartek o godz. 1700

- Grupa Młodzieżowa i Schola we czwartek o godz. 1930

 

 1. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Spotkanie ze Słowem Bożym. Będzie to pierwsza z katechez Biblijnych w ramach katechezy dorosłych. To spotkanie odbędzie się w naszym kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o Piśmie Świętym i pragną żyć Słowem Bożym na co dzień.
 2. Czuwanie dekanalne dla młodzieży przed Odpustem ku czci św. Stanisława Kostki odbędzie się w najbliższy piątek 20.09 o godz. 1900 w naszym kościele. W programie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 2000 Msza Święta z kazaniem. Czuwaniu będzie przewodniczył ks. Marek Synowiec Ojciec duchowny WSD w Tarnowie. Tym czuwaniem rozpoczynamy w naszej Parafii comiesięczną wspólnotową adoracje Najświętszego Sakramentu, która będzie w każdy III piątek miesiąca wieczorem o godz. 1900. Zapraszamy na to czuwanie wszystkich adorujących Pana Jezusa w naszym kościele, zapraszamy młodzież z naszej parafii, młodzież pracującą, studiującą, ze szkół średnich, a przede wszystkim młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej. Uczniowie klas VII i VIII na tym spotkaniu otrzymają deklarację (kartę zgłoszenia kandydata), którą złożą na październikowym spotkaniu. Przypominamy też, że kandydaci do bierzmowania przygotowują się w swojej parafii, do której należą, a nie w parafii, gdzie chodzą do szkoły. Tylko z ważnych przyczyn za porozumieniem księży proboszczów można od tej zasady odstąpić. Spotkania uczniów klas VII i VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będą raz w miesiącu w naszym kościele.
 3. Z tyłu kościoła za drzwiami pod chórem, jest zamontowana skrzynka z defibrylatorem AED. Jest to przenośny aparat, który może przywrócić rytm pracy serca u osoby z nagłym zatrzymaniem krążenia, czyli jeśli osoba nie reaguje, nie oddycha. To urządzenie jest całkowicie bezpieczne i tylko możemy pomóc, a nie zaszkodzić osobie z nagłym zatrzymaniem krążenia. To urządzenie jest proste w obsłudze i można uratować komuś życie, bo w takiej chwili każda minuta, każda sekunda jest ważna i pogotowie może nie zdążyć na czas.

Dzięki defibrylatorowi AED życie jednego z naszych parafian zostało uratowane, a firma która produkuje to urządzenie prowadzi program dla osób uratowanych, że jeśli defibrylator zadziała pozytywnie i życie zostało uratowane, to przekazują tej osobie nowy aparat AED,. Nasz parafianin Defibrylator AED przekazał do naszego kościoła, za co Mu bardzo serdecznie dziękujemy. Nasz kościół jest otwarty cały czas, bo jest wieczysta adoracja, dlatego gdyby zaszła taka potrzeba, można w każdej chwili z tego urządzenia skorzystać. W październiku przeprowadzimy krótkie szkolenie, dla chętnych, by się zapoznać z bardzo prosta obsługą i naprawdę się nie bać tego urządzenia, bo można się znaleźć kiedyś w takiej sytuacji, że mogę przez to komuś uratować życie. Pragnę też podziękować Panu Andrzejowi Stawiarskiemu z Casablanki za ufundowanie profesjonalnej skrzynki z alarmem, w której jest przechowywany defibrylator AED

 1. Informacja o Odpuście w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej jest na tablicy ogłoszeń.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła i kaplicy cmentarnej oraz za złożone ofiary na kwiaty. Pragnę podziękować także tym panom, którzy pracowali przy porządkowaniu placu przy naszym kościele i przygotowaniu terenu pod zasiew trawy.
 3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.