Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 III Niedziela zwykła – 2019-01-27

 

Msze Św. w tym tygodniu będą do piątku - rano o godz. 630, a  i wieczorem o godz. 1800.

1.W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 • W poniedziałek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, doktora Kocioła.
 • We wtorek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
 • W środę – Po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a wcześniej o godz. 1730 czytanie Pisma Świętego wraz z Koronką Pokoju, które poprowadzi Grupa Biblijna.
 • We czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko.
 • W piątek przeżywmy I piątek miesiąca. Msze Święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą o godz. 630 i 1800. Dla Dzieci Msza Św. w I piątek będzie o godz. 1630.

Ofiary zbierane w I piątek miesiąca przeznaczone są na misje.

 • W sobotę 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej)Msze Św. z poświęceniem Gromnic będą o godz. 800, 1000 i 1130. W tym dniu przypada także I sobota miesiąca. O godz. 730 rozpoczniemy modlitwę różańcową, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

Na Mszę Św. o godz. 1000 zapraszamy dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w Niskowej i Biczycach Dolnych przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. wraz z rodzicami.

2-go lutego przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 800.

2.Spowiedź przed I piątkiem - w środę i czwartek od godz. 1700, a w piątek od godz. 1600.

Wyjazd do chorych w piątek od godz. 830.

 1. W środę o godz. 1400 w naszym kościele będzie Msza Św. dla Nauczycieli ze Szkół w naszego Dekanatu, a następnie spotkanie opłatkowe w Szkole w Biczycach Dolnych.

4.Spotkania Grup parafialnych:

-Aspiranci w czwartek o godz. 1630

- Grupa Biblijna w środę o godz. 1900.

- Zajęcia sportowo rekreacyjne na sali gimnastycznej w środę o godz. 1900.

- Schola młodzieżowa w piątek o godz. 2000.

 

 1. Coroczny Dzień Wspólnoty dla Chorych i Seniorów z naszej Parafii, organizowany przez duszpasterzy i nasz Parafialny Oddział Caritas, będzie za dwa tygodnie w niedzielę 10 lutego. Rozpoczęcie Mszą Świętą w naszym kościele o godz. 1130, a następnie spotkanie przy stole w Domu Weselnym Casablanca. W tym roku dzień Seniora łączymy ze Światowym Dniem Chorego, który przypada we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Wszystkich Seniorów i Chorych mogących wziąć udział w tym spotkaniu serdecznie zapraszamy.
 2. Do środy włącznie składamy karty zgłoszenia wraz z zaliczką na Pielgrzymkę do Wilna. Karty zgłoszenia można składać w kancelarii lub w zakrystii po Mszach Świętych.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.