Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

II Niedziela zwykła – 2020-01-19

 

        Do soboty trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach prośmy w tej ważnej intencji zjednoczenia wszystkich chrześcijan. Módlmy się także o jedność i zgodę w naszych rodzinach, parafii i w naszej Ojczyźnie.

Msze Święte w tym tygodniu będą rano o godz. 630 - oprócz poniedziałku i wieczorem o godz. 1800 - oprócz wtorku i soboty.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • We wtorek– wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Przypada także dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka.
 • W środę – po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę –   święto Nawrócenia Św. Pawła.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy niedzielę synodalną.
 1. Dzisiaj na Mszę Świętą o godz. 1300 pod przewodnictwem ks. biskupa Stanisława Salaterskiego zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, szczególnie Rycerzy Niepokalanej. Po Mszy Świętej odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym „Opoka” w Starym Sączu spotkanie opłatkowe przedstawicieli Rycerstwa Niepokalanej z naszej Diecezji. Dzisiaj nie będzie już Mszy Świętej o godz. 1500.
 2. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, rozmowę i wielką gościnność. Każdy z nas kapłanów odprawi Mszę Świętą w intencji odwiedzonych po kolędzie rodzin.
 3. Kolejne Spotkanie ze Słowem Bożym – Grupy Biblijnej – w ramach katechezy dorosłych odbędzie się w środę po Mszy Świętej wieczornej w sali ks. prof. B. Kumora. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zgłębić swoja wiedzę o Piśmie Świętym i żyć Słowem Bożym na co dzień.
 4. Spotkanie Ministrantów i Lektorów w środę o godz. 1700.
 5. Spotkanie Dziecięcej Służby Maryjnej i scholi dziecięcej we czwartek o godz. 1630.
 6. Spotkanie uczestników Młodzieżowej Oazy Zimowej we czwartek o godz. 1830.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W Gościu niedzielnym przeczytamy m. in. Raport o stanie Kościoła polskiego – odsetek polaków chodzących w niedziele do kościoła nie zmienia się, ale jeśli chodzi o powołania kapłańskie, to trendy są znacznie gorsze. Ponadto przeczytamy o tym, dlaczego Kościół katolicki angażuje się w działalność ekumeniczną w artykule „Nie wszystko jedno.”. Jest także Rycerz Niepokalanej i Rycerzyk dla dzieci – uczmy też dzieci korzystać z czasopism religijnych, by dzieci czytały, a nie tylko korzystały z komputera i tabletu.
 8. Dziękujemy mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej.