Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 2019-06-16

   Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, dzisiaj też kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Nabożeństwa Czerwcowe w naszym kościele są codziennie po Mszy Świętej o godz. 1800, w sobotę po Mszy Św. o godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500.                                                                           

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630, a w sobotę o godz. 800 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
 • We wtorek – Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych i Niskowej będzie o godz. 900.
 • W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w łączności z Nabożeń. Czerwcowym
 • We czwartekUroczystość Bożego Ciała. Msze Święte będą o godz. 800, 1000 i 1500. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie po Mszy Świętej o godz. 1000. W tym roku w uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem udamy się drogą w stronę Biczyc Dolnych do głównej drogi krajowej, następnie skręcimy w lewo i dojdziemy do osiedla nad Barem.

I - ołtarz będzie na placu przy naszym kościele, II - ołtarz przy domach koło Państwa Wideł, Popielów i Piszczek, III – przed główną drogą przy zjeździe do Państwa Kiełbasów, a IV – na placu za Barem pod Górką.

Zapraszam na Procesję Eucharystyczną wszystkich Parafian, całe rodziny, młodzież,dzieci sypiące kwiatki i dzieci pierwszokomunijne w strojach. Zapraszam szafarzy Eucharystii do niesienia baldachimu. Zapraszam naszych Strażaków,Niech to będzie wielka manifestacja naszej wiary i uczczenie Pana Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Przez cały tydzień w oktawie Bożego Ciała będzie procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła po Mszy Świętej o godz. 1800; w sobotę po Mszy Św. o godz. 800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130.

Przygotujmy feretrony i sztandary. Aby feretronów nie niosły ciągle te same osoby to prosimy poszczególne Róże Matek i Ojców o zorganizowanie po 4 osoby do Feretronu Matki Bożej (Róże Matek) i do Feretronu Najświętszego Serca Pana Jezusa (Róże Ojców). Rozpisane poszczególne dni są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Bardzo prosimy także o zatroszczenie się naszych Strażaków do niesienia św. Floriana w czasie Bożego Ciała i w oktawie.

Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne.

 • W piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 1. Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego i Bożym Ciałem będzie w poniedziałek i środę od godz. 1700.
 2. W naszym Dekanacie jest organizowany wyjazd do Rzeszowa na Koncert Jednego Serca, Jednego Ducha, który ma miejsce w Boże Ciało. Zapisy tylko dzisiaj po Mszach Świętych.
 3. Spotkanie organizacyjne uczestników i rodziców Oazy parafialnej dla dzieci w poniedziałek o godz. 1900.
 4. Zakończyliśmy układanie kostki i płyt granitowych na placu wokół naszego kościoła, ale zostało jeszcze wiele prac związanych z porządkowaniem placu, rozplantowaniem ziemi i obsadzeniem zielenią. Chcemy trochę tych prac porządkowych wykonać jeszcze przed Bożym Ciałem, dlatego bardzo serdecznie prosimy mężczyzn na poniedziałek i wtorek wieczorem na godzinę 1900. Zabierzmy ze sobą łopaty, grabki. Będzie więcej osób to sprawnie uporządkujemy teren. Udało się nam także ułożyć kostkę na placu wokół krzyża na naszym parafialnym cmentarzu.

To miejsce wokół naszego kościoła robi się takim miejscem sakralnym, dlatego nie wjeżdżajmy samochodami na plac kościelny, sami tego pilnujmy, zwracajmy uwagę wjeżdżającym. Z parkingów naprawdę nie jest daleko do podejścia. Zostawiajmy wolne miejsca na wprost bram, tam nie parkujmy, aby lepiej można było przejść do kościoła i by można było zatrzymać się na chwile i wysadzić osoby starsze, chore, które mają trudności z chodzeniem. Wjeżdżajmy na ten parking górny koło Państwa Żelechowskich jest tam wiele miejsca, tylko trzeba umiejętnie się ustawiać. A do kościoła z parkingu można przechodzić z tyłu za plebanią, jest tam również ułożony chodnik.

 1. We wtorek na godzinę 1900 prosimy także chętne kobiety do pomocy przy sprzątaniu kościoła na Boże Ciało.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.