Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła – 2018-10-07

 

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie o godz. 630 i 1800.

Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie jest o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1600

"Proszę Cię, pomódl się za mnie uzależnionego i moją Rodzinę", to hasło organizowanej w Polsce tegorocznej modlitewnej inicjatywy Doba dla wolności. Dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian do ofiarowania Komunii Świętej i modlitwy różańcowej w intencji osób uzależnionych od alkoholu, ich dzieci i bliskich.

 

1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 • W środę – W łączności z Nabożeństwem Różańcowym Nowenna do Matki B. Nieustającej Pomocy. W środy modlitwa różańcowa będzie połączona z czytaniem i rozważaniem Pisma Św., które poprowadzi Grupa Biblijna.
 • W sobotę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
 • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski. Po Mszach Św. młodzież będzie zbierać ofiary do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzieło to nazwane jest żywym pomnikiem Św. Jana Pawła II, które wspiera młodych ludzi zwłaszcza z rodzin wielodzietnych, zarówno duchowo, jak i materialnie poprzez stypendia.
 • W przyszłą niedzielę przypada także Dzień Nauczyciela. W intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów modlić się będziemy na Nabożeństwie Różańcowym.

 

W przyszłą niedzielę, tak jak w każdą II niedzielę miesiąca ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszym kościele. W tym miesiącu w dalszym ciągu na pokrycie prac związanych z ogrodzeniem placu kościelnego. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Spotkania Grup parafialnych:

- Lektorzy w poniedziałek o po Mszy Św. wieczornej.

- Aspiranci w środę o godz. 1700.

- Zajęcia rekreacyjno-sportowe dla młodzieży (sala gimnastyczna) w środę o godz. 1900

- Dziecięca Służba Maryjna w piątek o godz. 1900 w Domu Sióstr.

- Grupa Młodzieżowa i Schola Młodzieżowa w piątek o godz. 1930.

- Parafialny Zespół Synodalny w piątek o godz. 1900.

 1. W środę 10 października o godz. 1300 w naszym kościele będzie Msza Św. dla Jubilatów, którzy przeżywają 50-lecie, 60-lecie i 65-lecie małżeństwa z terenu Gminy Chełmiec.
 2. Zachęcamy do prowadzenia Różańca przez poszczególne grupy działające przy naszej parafii. W sposób szczególny zachęcamy Róże Różańcowe, by wybrać sobie jakiś dzień w październiku i poprowadzić Różaniec. W zakrystii jest plan całego miesiąca nabożeństw różańcowych i poszczególne grupy Róże Różańcowe niech się wpisują na konkretne dni.
 3. Kończymy prace przy poszerzonym parkingu przy naszym cmentarzu, aby na Wszystkich Świętych było więcej miejsca do parkowania. Parking został poszerzony i utwardzony, trzeba tylko rozgarnąć drobny kamień na wierzchu. Zwracam się z serdeczną prośbą, by na wtorek na godz. 1600 przyszło więcej mężczyzn z łopatami, grabkami, zabrać można taczki to sprawnie te prace zakończymy. Będzie więcej osób to praca pójdzie naprawdę szybko, a sporo miejsc parkingowych przybędzie.
 4. W sobotę 13 października w Trzetrzewinie będzie ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie w kościele w Trzetrzewinie o godz. 1700 - ks. proboszcz zaprasza.
 5. Wiele osób podejmuje systematycznie adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, w naszym kościele, ale ciągle zachęcamy nowe osoby, rodziny, aby wzięły jakąś konkretną godzinę adoracji. Czasem ktoś ze względu na zdrowie, czy ze względu podjętą pracę nie może już podjąć adoracji i trzeba na te godziny znaleźć osoby. I jest już taka sytuacja, osoba wyjeżdża do pracy za granicę i trzeba wziąć trudną godzinę adoracji we czwartek od 200-300 w nocy.
 6. Województwo Małopolskie realizuje projekt pod nazwą „Małopolski Tele-Anioł” z myślą o osobach starszych i chorych, które wymagają wsparcia ze strony innych osób. Jedną z form pomocy może być tzw. opaska życia, która pozwala na szybki kontakt z Centrum Teleopieki, gdzie pracują ratownicy medyczni, mogący udzielić fachowej porady lub wezwać pomoc. Inną formą są usługi opiekuńcze w domu chorego. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do informacji zamieszczonej na tablicy ogłoszeń lub na stronę internetową www.malopolska.pl/teleaniol.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. o tym, jak bardzo Różaniec jest również męską modlitwą, a przekonują o tym znani polscy aktorzy i dziennikarze. Jest także bezpłatny dodatek z filmem „Sprawa Chrystusa”. W Niedzieli przeczytamy m. in. ciekawy artykuł o śledztwie w sprawie Ojca Maksymiliana., a także o Cudzie Eucharystycznym w Sokółce w 10 rocznicę tego wydarzenia.
 8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszam do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.    
 9. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej + Władysława Potoniec z Biczyc Dolnych. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.