Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego – 2018-01-07

 

 Kościół katolicki obchodzi dzisiaj w liturgii święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono okres Bożego Narodzenia, choć w naszej polskiej tradycji jeszcze do 2 lutego śpiewa się kolędy.

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800 oprócz wtorku i soboty.

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W środę – po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek – po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Kościele katolickim w Polsce Dzień Migranta i Uchodźcy.
 • W przyszłą niedzielę, tak jak w każdą II niedziele miesiąca, ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszej Parafii i na spłatę zadłużenia.
 1. Dzisiaj o godz. 1600 Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sali na plebanii.
 2. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w poniedziałek o godz. 1830.
 3. Spotkanie Grupy Biblijnej w środę o godz. 1900.
 4. W najbliższą sobotę 13 stycznia 2018 r. w Domu Weselnym Casablanca w Niskowej odbędzie się kolejny już Dzień Wspólnoty dla Chorych i Seniorów, organizowany przez duszpasterzy i nasz Parafialny Oddział Caritas. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 1100, wcześniej możliwość sakramentu pokuty. Po Mszy Św. spotkanie opłatkowe i obiad. Następnie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych przedstawią Jasełka. Prosimy bardzo o dowóz Chorych i Seniorów na to spotkanie.
 5. W najbliższą sobotę 13 stycznia odbędzie się Diecezjalne spotkanie kolędników Misyjnych w Tylmanowej. Z naszej Parafii wraz z siostrą Emilką wybiera się grupa dzieci z kolędy misyjnej. Wyjazd o godz. 900 z parkingu przy naszym kościele.
 6. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. W miarę możliwości prosimy o przyjazd po księdza.

     W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w następujących domach: /..../

     Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

     Gdyby kogoś nie było w wyznaczonym terminie, a życzyłby sobie kapłana po kolędzie to prosimy o zgłoszenie i umówienie wizyty duszpasterskiej.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 2. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej.
 3. Wczoraj minęła 127 rocznica założenia Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek, które też od 1974 roku posługują w Niskowej. Polecajmy w naszych modlitwach Siostry Zmartwychwstanki i módlmy się o nowe i święte powołania do Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek, prośmy o powołania także z naszej Parafii.