Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 Uroczystość Objawienia Pańskiego – 2019-01-06

 

 

Msze Święte w tym tygodniu będą w dni powszednie codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800 oprócz soboty.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W środę – po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a wcześniej o godz. 1730 czytanie Pisma Świętego wraz z Koronką Pokoju.
 • W piątek – po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia, choć tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego. Składka w przyszłą niedzielę, tak jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeznaczona jest na prace prowadzone przy naszej Parafii.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych.
 • Dzisiaj po Mszach Świętych młodzież z Grupy Apostolskiej będzie rozprowadzać poświęcone kadzidło i kredę, którą - zgodnie z dawnym polskim zwyczajem - na drzwiach naszych domostw kreślimy litery C+ M + B i rok 2019 . Co znaczy - "Christus Mansionem Benedicat" - Niech Chrystus błogosławi ten dom. Ofiary przeznaczone będą na dofinansowanie parafialnej młodzieżowej oazy w czasie zimowych ferii
 1. Spotkanie Grupy Biblijnej w środę o godz. 1900.
 2. Spotkanie osób wyjeżdżających na zimową młodzieżową oazę do Białego Dunajca będzie w piątek o godz. 1900 w sali ks. Prof. B. Kumora.
 3. Spotkanie Dziecięcej Służby Maryjnej w sobotę o godz. 1030.
 4. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej i Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się za dwa tygodnie 20 stycznia o godz. 1600 na plebanii.
 5. W ostatni dzień Starego Roku w ramach kazania robiłem podsumowanie z działalności duszpasterskiej i gospodarczej w naszej Parafii. Ponieważ nie wszyscy mogli uczestniczyć w nabożeństwie, dlatego dzisiaj pragnę przypomnieć te najważniejsze dane.

     W naszej parafii w roku 2018 przyjęło sakrament chrztu świętego 23 dzieci (12 chłopców i 11 dziewczynek). Do pierwszej spowiedzi i komunii świetej przystąpiło 21 dzieci.  Sakrament bierzmowania przyjęło 24 młodych, a 13 par przyjęło sakrament małżeństwa. W minionym roku do wieczności odeszło 11 osób (5 mężczyzn i 6 kobiet).

Ten miniony rok, to także rok, w którym wykonaliśmy pewne prace w tej części gospodarczej. Obłożono kamieniem ostatnią część ogrodzenia placu kościelnego, wykonano i zamontowano tam przęsła i barierkę zabezpieczającą z tyłu kościoła. Wyłożono kostką alejki w nowej części cmentarza oraz wykonano prace przy poszerzeniu parkingu na cmentarzu. Wymieniono także oświetlenie w prezbiterium kościoła. Jako upamiętnienie roku jubileuszowego wykonano z brązu i ustawiono przy kościele rzeźby Matki Bożej z Dzieciątkiem i Św. Stanisława Kostki.

Wypłacono należność za materiały, za wszelkie prace przy ogrodzeniu, cmentarzu i naszym kościele, a także spłacono resztę długu.

Można tego było dokonać tylko dzięki Waszej dużej pomocy i ofiarności, dlatego bardzo serdecznie dziękuję Wam drodzy Parafianie za wszelkie ofiary, które składacie na tacę i na parafialne konto bankowe. Dziękuje wszystkim fundatorom, ofiarodawcom, wszystkim, którzy swoja pracą, ofiarami, modlitwą i cierpieniem wspierali i wspierają nasza Parafię.

 1. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych o godz. 1000 i 1130 oprawę liturgiczną poprowadzi Chór Parafialny z Brzeznej pod batutą organisty Pana Czesława Mordarskiego, Przyjdźmy wcześniej, by jeszcze przed tymi Mszami Św. wspólnie z Chórem pokolędować.
 2. Na Mszę Św. o godz. 1130 zapraszamy młodzież z klas III Gimnazjum i klas VIII Szkoły Podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania . 
 3. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. W miarę możliwości prosimy o przyjazd po księdza.

     W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w następujących domach: /..../

     Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom ul. Łącznej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 2. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej.