Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie – VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie –  2018-05-13

 

Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które w naszym kościele są codziennie po Mszy Św. o godz. 1800, w sobotę po Mszy Św. o godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500.

Codziennie w łączności z Nabożeństwem Majowym Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie o godz. 630 (w sobotę o godz. 800)i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W poniedziałek – Święto św. Macieja, apostoła. Przed Mszą św. wieczorną modlić się będziemy do św. Stanisława Kostki patrona naszej parafii. O godz. 1730 rozpocznie się  czytanie Pisma Św. i modlitwy Koronką Pokoju, które poprowadzi Grupa Biblijna.
 • W środę – Święto Św. Andrzeja Boboli, męczennika. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w łączności z Nabożeństwem Majowym.
 • W piątek – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera. Przed Mszą Św. wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy Św. o godz. 1130 dzieci z klasy IV w Niskowej będą przeżywać rocznicę I Komunii Św.  Możliwość spowiedzi Św. dzieci i rodzin codziennie przed Mszą Św.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 1000 będzie oprawę liturgiczna prowadził zespól Regionalny Niskowioki, a po Mszach Świętych z inicjatywy młodzieży będzie prowadzona zbiórka do puszek na leczenie i bardzo kosztowną rehabilitację Ali Świgut. To dziecko śpiewa w Zespole Niskowioki, bo nie może tańczyć ze względu na chorobę, a jest to jej wielkie marzenie. Za wszelkie ofiary i pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. W poniedziałek na Mszę Św. i Nabożeństwo Majowe zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do spowiedzi i I Komunii Św. wraz z rodzicami. Po nabożeństwie będzie spotkanie w kościele i próba.
 2. W środę na Mszę Św. i Nabożeństwo Majowe zapraszamy uczniów klas II Gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu bierzmowania, a uczniów z klasy II Gimnazjum w Biczycach Dolnych wraz z jednym z rodziców zapraszamy na godz. 1700 do sali ks. prof. Kumora na katechezę powtórkową przed egzaminem do bierzmowania.
 3. We czwartek na Mszę Św. i Nabożeństwo Majowe zapraszamy uczniów klas VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do Sakramentu bierzmowania. Ponadto uczniów z klasy VII Szkoły Podst. w Biczycach Dolnych oraz uczniów z klasy VII ze Szkoły Podst. w Niskowej wraz z jednym z rodziców zapraszamy na godz. 1700 do sali ks. prof. Kumora na katechezę powtórkową przed egzaminem do bierzmowania.
 4. W Piątek na Mszę Św. i Nabożeństwo Majowe zapraszamy uczniów z klas VI Szkoły Podst.
 5. Spotkania Grup parafialnych:

- Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek o godz. 1900.

- Zajęcia rekreacyjno-sportowe dla młodzieży w środę o godz. 1900 (sala gimnastyczna)

- Spotkanie Grupy Synodalnej z naszej Parafii w piątek o godz. 1900 w sali Ks. prof. B. Kumora

- Spotkanie DSM i Scholii dziecięcej w sobotę o godz. 1500.

 1. Wyjazd na jednodniową Pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie i do Markowej, będzie w najbliższą sobotę o godz. 600 z parkingu przy naszym kościele - zbiórka o godz.  550.
 2. W naszej Parafii jest Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. W czerwcu minie 5 lat, od rozpoczęcia tego pięknego, ale też bardzo odpowiedzialnego dzieła, które ciągle trzeba ożywiać i ciągle też trzeba angażować w adorację nowe osoby. Jeszcze raz zachęcamy do podjęcia dyżurów na konkretne godziny, można sobie wybrać godzinę dogodną dla siebie i się dopisać. Zachęcamy pojedyncze osoby, ale też rodziny do opieki nad konkretną godziną adoracji.

Adoracja Pana Jezusa i majówka dla dzieci przedszkolnych będzie we czwartek o godz. 1730. Siostra Bernadetta zaprasza wszystkich przedszkolaków.

 1. Nasza Parafia organizuje wyjazd na XXII Spotkanie Młodych w Lednicy pod hasłem „Jestem”. Wyjazd będzie 1 czerwca (piątek) – rano, powrót 3 czerwca (niedziela) – przed  południem. Nocleg w Poznaniu oraz zwiedzanie tego miasta. Koszt wyjazdu 160 zł. Zapisy i wszelkie informacje u Ks. Bogusława. Liczba miejsc ograniczona.
 2. Nasza parafia organizuje wyjazd na Koncert JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA, który odbędzie się 31 maja w Boże Ciało w Rzeszowie (Park Sybiraków). Koszt 30 zł. Wyjazd z parkingu przy kościele o 1530. Zapisy w zakrystii lub u ks. Bogusława
 3. Dzisiaj w Trzetrzewinie  o godz. 1700.pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Nabożeństwu przewodniczył będzie ks. Prałat Marian Stępień. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.
 4. Dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych i ul. Granicznej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 6. Ogłoszenie Pani Dyrektor Przedszkola: Przyjmowane są zapisy na nowy Rok Przedszkolny dzieci od 2,5 do 5 lat do Przedszkola Wojtuś Strażak, które będzie w Remizie OSP w Niskowej. Zapisy i informacje telefonicznie – tel. 792 568 062.