Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

XXX Niedziela zwykła – 2021-10-24

 

Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny i tą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Zapraszamy do modlitwy w intencji misji i do liczniejszego udziału w Nabożeństwach Różańcowych w tym ostatnim tygodniu października, a także do odmawiania Różańca wspólnie w naszych rodzinach.

Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele w dni powszednie jest o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1600.

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą o 630 (oprócz poniedziałku),  i codziennie wieczorem o 1800.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • We wtorek – Wspomnienie Bł. Matki Celiny Borzęckiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek.
  • W środę – W łączności z Nabożeństwem Różańcowym  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Nabożeństwo Różańcowe zapraszamy Dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do I Komunii Św. Zapraszamy także rodziców.
  • We czwartek – Święto Św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Na katechezę powtórkową o godz. 1630 i Nabożeństwo Różańcowe zapraszamy uczniów z klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Niskowej. Wraz z uczniami zapraszamy także rodziców, na spotkaniu przekażemy też informacje o przygotowaniu klasy VII do bierzmowania.
  • W piątek –  Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

W piątek organizujemy spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Będą dodatkowi kapłani z sąsiednich parafii, dlatego skorzystajmy wszyscy, by można było zyskiwać odpusty za zmarłych i pomagać duszom czyśćcowym.

Spowiedź będzie od godz. 16.00-18.00

Ponadto codziennie jest możliwość spowiedzi przed i w czasie Nabożeń. Różańcowego. Zapraszamy do spowiedzi także dzieci, które korzystają zespowiedzi na I piątek.

 1. Spotkania Grup parafialnych:

- Ministranci i Lektorzy w środę o godz. 1900.

- Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 1630.

- Zajęcia rekreacyjno-sportowe dla młodzieży (sala gimnast.) we czwartek o godz. 1900

- Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 2000

 1. W środę po Mszy Świętej wieczornej w sali na plebanii będzie spotkanie Grupy Biblijnej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o Piśmie Świętym i pragną żyć Słowem Bożym na co dzień na Spotkanie.
 2. W dalszym ciągu w październiku organizujemy spotkania dla Róż Różańcowych. Spotkanie jest po Nabożeństwie Różańcowym i Mszy Świętej w sali ks. prof. B. Kumora. I tak w tym tygodniu w poniedziałek na Nabożeństwo Różańcowe i spotkanie w sali zapraszamy: Róże Pani Wady Wilk i Pani Haliny Nideckiej

Zachęcamy też, by poprowadzić w tym dniu Różaniec, materiały i pomoce są w zakrystii.

 1. Zbliża się miesiąc listopad i czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Szczególną modlitwą Kościoła za zmarłych są - tzw. wypominki. Nasza modlitwa za zmarłych jest wyrazem naszej wdzięczności tym, którzy już odeszli do wieczności, a także wyrazem wiary w moc oczyszczającej modlitwy za zmarłych. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki na wypominki.

Wypominki listopadowe będą odczytywane przez cały listopad podczas Różańca, który będzie codziennie oprócz sobót o godz. 1730, a w niedziele listopadowe odczytywane będą przed Mszami Świętymi.

Natomiast wypominki roczne będą odczytywane od I Niedzieli Adwentu do ostatniej niedzieli października przed Mszami Św. o godz. 800, 1000 i 1500. (Przed Mszą Św. o godz.1130 nie będą już czytane wypominki). Na kartkach z wypominkami rocznymi zaznaczajmy, przed którą Msza Św. w niedzielę chcemy, by były czytane. Wypominki składajmy w zakrystii lub w kancelarii.

Aby nie było z naszej strony pomyłek, prosimy, aby zmarłych wypisywać czytelnie, zawsze imiona podawać w I przypadku i unikać określeń syn, córka, rodzice, czy mąż, żona. Podajemy imiona i nazwisko. Na wypominki roczne wypisujmy tych najbliższych zmarłych, a na wypominki listopadowe możemy podawać więcej swoich zmarłych krewnych, znajomych, czy przyjaciół.

 1. Informacja o bezpłatnym komputerowym badaniu wzroku jest na tablicy ogłoszeń.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty.
 3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.