Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła – 2020-09-27

 

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630  (oprócz poniedziałku) i wieczorem o godz. 1800 – także w sobotę. Codziennie na Mszy Świętej wieczornej dzieci z klas IV, które dzisiaj przystępują do I Komunii Świętej przeżywają Biały Tydzień.

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 • W poniedziałek – wspomnienie Św. Wacława, męczennika.
 • We wtorek – Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 • W środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • We czwartek –  wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Przypada także I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 • W piątek –  wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Przypada także I piątek miesiąca.

Msze Święte o godz. 630 i 1800,, a dla dzieci Msza Św. w I piątek będzie o godz. 1630.

Ofiary zbierane w I piątek na tacę przeznaczone są na misje.

 • W sobotę –  Przypada I sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. będzie o godz. 1800. Róże Różańcowe, Rycerstwo Niepokalanej i wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Mszę Świętą, a wcześniej o godz. 1730 na Różaniec, który jak co miesiąc poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 800.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

- Aspiranci w środę o godz. 1700.

- Dziecięca Służba Maryjna we czwartek o godz. 1630.

- Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 2000.

- Parafialny Oddział Caritas zapraszamy we czwartek po Mszy Św. w sali na plebanii.

 1. We czwartek rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które w dni powszednie będą o godz. 1730 (także w sobotę), a w niedzielę o godz. 1600. Zachęcamy do prowadzenia Różańca przez poszczególne grupy działające przy naszej Parafii, Róże Różańcowe, a także poszczególne klasy ze Szkól Podstawowych. Prosimy, by wybrać sobie jakiś dzień w październiku i poprowadzić Różaniec. W zakrystii jest plan całego miesiąca nabożeństw różańcowych i poszczególne Grupy, Róże Różańcowe niech się wpisują na konkretne dni. Klasy ustalą sobie wraz z katechetami na lekcjach religii w szkole.
 2. W I piątek na  Mszę Świętą i Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1630 zapraszamy uczniów klas VII i VIII Szkół Podstawowych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. W czasie tego spotkania uczniowie otrzymają poświęcone różańce. Prosimy także, by kandydaci do bierzmowania skorzystali wcześniej z sakramentu pokuty.
 3. Spowiedź przed I piątkiem - w środę i czwartek od godz. 1700, a w piątek od godz. 1600

Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie i wystrojenie w minionym tygodniu naszego kościoła na Uroczystość I Komunii Św.
 2. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszam do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.