Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 VI Niedziela zwykła – 2018-02-11

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość naszego Narodu. Msze Św. w tym tygodniu w dni powszednie będą o godz. 630 (oprócz poniedziałku i Środy Popielcowej), a  wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

Dziś, jutro i pojutrze przeżywać będziemy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Zachęcam wszystkich do udziału w wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach przygotowania do przeżycia Wielkiego Postu.

 

Na wspólnotową Adoracje Najświętszego Sakram. zapraszamy dzisiaj po Mszach Św.

W poniedziałek od godz. 1700 – zapraszamy młodzież z naszej parafii uczącą się i pracującą (w ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy również młodzież z gimnazjum z klas II i III oraz z klas VI i VII Szkoły Podstawowej). Na zakończenie adoracji dla tych, którzy nie pozostają na Mszę Św. będzie Komunia Św.

Po Mszy Św. modlitwy do Św. Stanisława Kostki Patrona naszej parafii, a następnie zapraszamy na wspólne czytanie Słowa Bożego i modlitwy do Matki Bożej Koronką Pokoju – Razem z Maryją czytamy Słowo Boże.

We wtorek od godz. 1700 –  zapraszamy dzieci z naszej parafii. Na zakończenie adoracji dla tych, którzy nie pozostają na Mszę Św. będzie Komunia Św.

Po Mszy Św. do godz. 1900 – adoracja dla wszystkich.

 

1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

  • W Środę – przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. będą o godz. 800, 1630, 1800. Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego. Obowiązuje on wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Wszyscy od 14 roku życia zobowiązani są do wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka zebrana w tym dniu, przeznaczona jest na cele charytatywne Caritas Diecezji Tarnowskiej. Do I niedzieli Wielkiego Postu przeżywamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  • W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na WSD w Tarnowie
  1. Wyjazd młodzieży na zimową Oazę do Białego Dunajca będzie w przyszła niedzielę po Mszy Św. o godz. 1000. Składanie bagaży przed Mszą Św. od godz. 930.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa będzie w piątki:

o godz. 1630 – dla dzieci

o godz. 1730 – dla dorosłych

o godz. 1930  – dla młodzieży

W niedziele

  1. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej  w poniedziałek w sali ks. B. Kumora o godz. 1900.  
  2. W Środę Popielcową po Mszy Św. o godz. 1800 w sali ks. prof. B. Kumora odbędzie się krótkie spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
  3. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od tego roku ulegają  zmianie zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wnioski składane będą przez Internet. Można będzie to zrobić już od 15 marca. We wszystkich biurach powiatowych ARiMR dostępne będą stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, przy których rolnicy będą mogli wypełnić i przesłać wniosek. Właściciele mniejszych gospodarstw zamiast wniosku mogą złożyć jednostronicowe Oświadczenie, w którym potwierdzą brak zmian w porównaniu z ubiegłym rokiem. Termin składania oświadczeń wyznaczono od 15 lutego do 14 marca 2018 r. Apelujemy do rolników, by nie czekali do ostatniej chwili. Wcześniejsze zgłoszenie się do biura powiatowego pozwoli na uniknięcie kolejek i zapewnienie sprawnej i szybkiej obsługi. Szczegółowe Informacje wywieszone są na parafialnej tablicy ogłoszeń.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
  5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.