Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 XIX Niedziela zwykła – 2020-08-09
 

Msze św. w tym tygodniu w dni powszednie będą:

W poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800.

We wtorek i czwartek o godz. 630

W sobotę w Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. o godz. 800, 1000, 1130 i 1500.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • We wtorek – Św. Klary, dziewicy.
  • W środę – Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze Św. będą o godz. 800, 1000, 1130 i 1500. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów i ziół. Kultywujmy ten zapominany już dzisiaj zwyczaj przynoszenia kwiatów, owoców i ziół do poświęcenia. Kazania w tym dniu będzie głosił i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa  ks. Przemysław Dyrek – tegoroczny Neoprezbiter.
  • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. W związku z nowymi obostrzeniami związanymi z koronawirusem, w naszym kościele może uczestniczyć w środku 125 osób, a na zewnątrz 150 osób. Pamiętajmy o dezynfekcji, zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, gdzie można się zarazić, dlatego nie trzeba wpadać w jakąś panikę, ale trzeba zachowywać czujność i być roztropnym, by nie narażać siebie i drugich. Nie zapominajmy też o wsparciu i pomocy tym naszym bliskim i sąsiadom, którzy są na kwarantannie, czy izolacji z powodu zakażenia.
 3. W poniedziałek 17 sierpnia wyrusza XXXVIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. W tym roku będzie mieć formę sztafetową, tzn. że 3 grupy każdego dnia będą przemierzać określony odcinek trasy. Nasza grupa 25 – św. Just będzie pielgrzymować 3 dnia (19 sierpnia). Wszelkie informacje osoby, które się zapisały otrzymają sms. Można się duchowo łączyć z Pielgrzymami dzięki transmisjom Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz codziennym relacjom z pielgrzymiego szlaku na stronie internetowej Tarnowskiego „Gościa Niedzielnego”.
 4. Walcząc o życie nienarodzonych dzieci nie możemy zapominać o tych dzieciach, które się urodziły i toczą walkę o życie. Maleńka Mia ma 13 miesięcy i choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 1. Od stycznia 2020 roku walczy o życie. Lek, który może ją uratować, kosztuje prawie 10 milionów złotych, a nie jest refundowany. Zbiórka na lek trwa już od ponad pół roku, wsparło ją ponad 250 tysięcy ludzi, ale wciąż brakuje 1,3 mln złotych. Dziewczynka z dnia na dzień czuje się coraz gorzej i liczy się każdą wpłatę, każde 10 zł, które pozwoli jak najszybciej zakończyć zbiórkę i podać lek. Historia dziewczynki i apel o pomoc  był przedmiotem reportażu w "Sprawie dla reportera" w TVP1 w dniu 06.08.2020r. Ulotki z informacjami, jak można pomóc, leżą na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.