Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie – VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie –  2020-05-24

 

Msze Św. w dni powszednie będą codziennie rano o godz. 630, a w poniedziałek o godz. 800 i wieczorem codziennie o godz. 1800.

 

Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1630, dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Ze względu na ograniczenia na tę Mszę Świętą zapraszamy tylko dzieci i rodziców. Jeśli ktoś z dzieci nie będzie mógł uczestniczyć w kościele, będzie prowadzona też transmisja na Facebooku – profil Bogusław Tokarz.

Rozpoczynamy ostatni tydzień maja, miesiąca tradycyjnie poświęconego Matce Bożej. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Nabożeństwach Majowych, które są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500.

Wdrażajmy już dzieci i młodzież w uczestnictwo w liturgii w kościele. Szczególnie zapraszamy tych, którzy może nie byli jeszcze na Nabożeństwie Majowym.

Codziennie w łączności z Nabożeństwem Majowym jest Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

Codziennie o godz. 2030 (oprócz niedziel) jest z naszego kościoła transmitowana Modlitwa Różańcowa o ustanie pandemii koronawirusa i za nas, o umocnienie naszej wiary, byśmy nie ustali w gorliwości. Zapraszamy do łączności z nami i do wspólnej modlitwy.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W poniedziałek – Szkoła Podstawowa w Biczycach Dolnych przeżywa Święto swojego Patrona - Siostry Czesławy Lorek. Msza Święta w intencji całej Społeczności Szkolnej – dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców będzie w naszym kościele o godz. 800. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc (do 50 osób), będzie prowadzona z tej Mszy Świętej transmisja online na Facebooku na profilu Bogusław Tokarz. Zapraszamy wszystkich uczniów do uczestniczenia w  tej Eucharystii. (w poniedziałek nie będzie Mszy Świętej o godz. 630)
 • We wtorek – Wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezb., przeżywać też będziemy Dzień Matki.
 • W środę – w łączności z Nabożeństwem Majowym Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 • W piątek – Wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 • W sobotę – zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie w naszym kościele o godz. 2030 Modlitwą Różańcową. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc z tego czuwania również będzie prowadzona transmisja online na Facebooku na profilu Bogusław Tokarz.  
 • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Od przyszłej niedzieli zamiast Mszy Świętej o 1630, na której było niewiele osób, będzie dołożona Msza Święta rano o godz. 630, aby więcej osób mimo tych ograniczeń mogło być w niedzielę na Mszy Świętej w kościele.

 

A więc Msze Święte od przyszłej niedzieli będą o godz. 630,800,1000, 1130 i 1500.

 • Za dwa tygodnie kończy się okres Komunii wielkanocnej; jeśli ktoś nie wypełnił tego przykazania kościelnego, zachęcamy do spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej.
 1. We czwartek na Nabożeństwo Majowe, Mszę Świętą wieczorną i spotkanie zapraszamy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców. Prosimy wszystkich o obecność. Na spotkaniu podamy ważne informacje związane z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie będzie w sobotę 6 czerwca w kościele w Świniarsku. Sakramentu bierzmowania będzie udzielał ks. biskup Leszek Leszkiewicz.
 2. Dzisiaj w Częstochowie Siostra Daniela Kwas, która wiele lat pracowała w Niskowej, przeżywa Jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych. W przyszłą niedzielę będzie w int Siostry Danieli sprawowana Msza Święta o godz. 1500 z int. Parafian z Niskowej.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym zamieszczony jest specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Ponadto przeczytamy: O znakach jakie poprzedzą paruzję, czyli powtórne przyjście Chrystusa?
 4. Bardzo serdecznie dziękuje mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Stanisław Szczygieł. Polećmy jego nieśmiertelną dusze Miłosierdziu Bożemu.