Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 2020-11-22

 

Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy Św. wobec Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odczytamy Akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

W naszej diecezji obchodzimy także dzisiaj Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Lektorom, Ministrantom i Aspirantom posługującym w naszej parafii dziękujemy za służbę przy ołtarzu, za świadectwo i odwagę trwania w LSO. Bo na pewno dzisiaj, we współczesnym świecie trzeba wiele odwagi, by nie wstydzić przyznać się do Pana Boga i być wiernym podjętym zobowiązaniom. Dlatego życzymy Wam – drodzy Lektorzy, Ministranci i Aspiranci – wielu łask Bożych oraz wytrwania w gorliwym służeniu. Niech ta służba przy ołtarzu będzie dla was nie tylko zaszczytem, ale także umocnieniem waszej wiary i nawiązaniem jeszcze bliższej relacji z Jezusem Chrystusem. A rodziców prosimy o tworzenie takiego dobrego klimatu wiary w Waszej rodzinie, zachętę, by ci chłopcy sumiennie wypełniali swoje zobowiązania, bo przez to posługiwanie przy ołtarzu oraz formację w LSO, pogłębiają swoją wiarę, kształtują charaktery i wychowują  się w szkole samego Jezusa Chrystusa.

W tym tygodniu kończymy różaniec z listopadowymi wypominkami zmarłych, który jest w naszym kościele do piątku o godz. 1730. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy czytanie wypominków rocznych i modlitwy za zmarłych przed Mszami Świętymi o godz. 830,1000 i 1500.

 1. Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800, oprócz soboty.

Msze Święte w niedzielę są teraz o godz. 700, 830, 1000, 1130, i 1500.

Dołożyliśmy jedną Mszę Świętą, aby mimo obostrzeń można było bezpiecznie uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. Kto ma obawy, to zachęcamy, by przychodzić na tę Mszę Święta o godz. 700, czy po południu, gdy jest mniej osób.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • We wtorek – wspomn. św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy męczenników wietnamskich.
  • W środę – Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na Nowennę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pragniemy w tym trudnym czasie jaki teraz przeżywamy bardziej ożywić nasze modlitwy i nasze nabożeństwo do Matki Bożej. Niech każda środa, będzie takim powierzeniem siebie naszych rodzin, Parafii i całej Ojczyzny Matce Bożej Nieustającej Pomocy. A poprzez wysłuchanie głoszonego Słowa Bożego pragniemy uczyć się od Matki Bożej zawierzenia Panu Bogu i pełnienia Jego woli w naszym życiu.
  • W piątek – Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę – przypada 11 rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Andrzeja Jeża.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, będzie to także niedziela synodalna. Na Mszy Św. o godz. 1130 będzie przyjęcie do grona ministrantów 4 aspirantów. Zapraszamy rodziców i rodziny nowych ministrantów, a my polecajmy ich w naszych modlitwach.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.

W odpowiedzi na komunikat Ks. Biskupa A. Jeża w związku z 15 Diecezjalnym Spotkaniem Młodzieży „Synaj”, które odbędzie sięze względu na pandemię w przestrzeni on-line. Zapraszamy wszystkich Młodych z naszej Parafii w sobotę 28 listopada na godz. 19.30 do naszego kościoła na wspólna modlitwę i łączenie się poprzez transmisję z tarnowską katedrą. Zapraszamy młodzież studiująca, pracującą, zapraszamy młodzież ze szkół średnich i młodzież z klas VII i VIII szkoły podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Ponieważ to późna pora, dlatego prosimy rodziców o podwiezienie do naszego kościoła swoich synów i córek – zwłaszcza tych ze szkoły szkoły podstawowej i średniej, by mogli wziąć udział w tym spotkaniu, by w tym trudnym czasie pełnym różnych zagrożeń, jakie czyhają na młodego człowieka, Młodzi razem spotkali się na modlitwie i mogli razem umacniać we wspólnocie swoją wiarę.

Plan Spotkania /Sobota – 28.11.2020/ - Młodzieńcze, tobie mówię wstań (Łk 7, 14)

      Godz. 19:30 - zawiązanie wspólnoty /Diecezjalne Warsztaty Muzyczne – DWM/

Godz. 19:45 - inauguracja - słowo Bpa Tarnowskiego Andrzeja Jeża i ks. Marcina Barana

Godz. 20.00 - piosenka DWM i krótka modlitwa

Godz. 20.10 - konferencja ks. Daniela Świątka

Godz. 20.30 - świadectwo p. Tomka Samołyka /nagranie/

Godz. 20:50 - Wystawienie Najśw. Sakramentu, czuwanie modlitewne – Ks. Artur Ważny

Godz. 21:30 - zakończenie Apelem Jasnogórskim

Jeszcze raz zapraszamy wszystkich Młodych do wspólnej modlitwy w najbliższą sobotę. Kto z powodu choroby, bycia na kwarantannie, kto czuję faktyczną obawę i nie może przyjść do kościoła, to zapraszamy do łączności modlitewnej poprzez transmisję on-line.