Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 XI Niedziela zwykła – 2018-06-17

   Trwa miesiąc czerwiec, tradycyjnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach     Czerwcowych, które w naszym kościele są codziennie po Mszy Św. wieczornej, w sobotę po Mszy Św. o godz. 800.

    Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630, w sobotę o godz. 800  i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty),
a we wtorek Msza Św. będzie o godz. 1900.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W poniedziałek – Przed Mszą św. wieczorną modlić się będziemy do św. Stanisława Kostki patrona naszej parafii. O godz. 1730 rozpocznie się czytanie Pisma Św. i modlitwy Koronką Pokoju, które poprowadzi Grupa Biblijna.
 • W środę – Przed Mszą Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 • W piątek – Przed Mszą Św. wieczorną Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
 • W przyszłą niedzielę – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, przypada także Niedziela Synodalna.

 

 1. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Grupy Rycerstwa Niepokalanej.
 2. W środę Służba Liturgiczna, DSM i Schola Dziecięca wyjeżdżają na parafialną wycieczkę na zakończenie roku. Wyjazd o godz. 930 z placu przy naszym kościele, a o godz. 940 zabranie dzieci z Biczyc Dolnych przy szkole.
 3. We czwartek o godz. 900 Msza Św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podst. w Biczycach Dolnych wraz z poświęceniem Sztandaru Szkoły. Próba przed tą Uroczystością w środę o godz. 1900 w naszym kościele.
 4. W piątek o godz. 930 Msza Św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podst. w Niskowej.

Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego codziennie przed Mszą Świętą.

 1. Spotkanie dzieci i młodzieży, które wyjeżdżają na wakacyjną Parafialną Oazę do Murzasichle koło Zakopanego, będzie w piątek o godz. 1900 w naszym kościele. Najmłodsze dzieci niech przyjdą z jednym z rodziców.
 2. W piątek 22 czerwca o godz. 1800 na Rynku w Nowym Sączu odbędzie się V Koncert ewangelizacyjo-uwielbieniowy „Pod sztandarem Jezusa”. Szczegóły na plakacie.
 3. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać płyty z ostatniego Misterium Męki Pańskiej, które było połączone z przeżywanym rokiem św. Stanisława Kostki. Zebrane ofiary będą wsparciem na wakacyjną Parafialną Oazę dzieci i młodzieży, a wyjeżdża jak w poprzednim roku dwa autokary. Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W piątek odbyło się kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na temat dialogu w małżeństwie i rodzinie. W tym współcześnie zabieganym społeczeństwie, gdy różne rzeczy tak bardzo nas pochłaniają, to w sposób szczególny trzeba znajdować czas na rozmowę w rodzinie -   i między małżonkami i na rozmowę z dziećmi. Dlatego bardzo ciekawe materiały z tego czerwcowego spotkania umieszczamy na naszej stronie parafialnej, aby więcej osób i rodzin mogło skorzystać. Na temat dialogu w małżeństwie i rodzinie będzie więcej w przyszła niedzielę, która jest niedzielą synodalną.
 5. W Świniarsku w przyszłą niedzielę po południu odbędzie się Festyn Parafialny – ks. proboszcz serdecznie zaprasza.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.