Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 XVII Niedziela zwykła – 2021-07-25

 

Dziękujemy ks. Karolowi Kuźma misjonarzowi w Kongo Brazzaville w Afryce za posługę słowa na wszystkich Mszach Świętych. Dzisiaj po każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Ofiary złożone przy okazji poświęcenia pojazdów będą przeznaczone na wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu w ramach akcji Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zachęcamy wszystkich do poświęcenia swoich pojazdów oraz do modlitwy o bezpieczeństwo na naszych drogach dla kierowców, podróżujących i wszystkich użytkowników dróg.

 

Msze Święte w dni powszednie w tym okresie wakacyjnym będą:

w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800.

we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 630.

Msze Święte w niedziele będą o godz. 800, 1000, 1130 i 1500.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
  • W środę – po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – wspomnienie św. Marty
  • W piątek – po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
  • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800.
 2. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w innych krajach. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ofiary zbierane do puszek w przyszłą niedziele będą przeznaczone na pomoc poszkodowanym w nawałnicach w Polsce i za granicą za pośrednictwem Caritas Polska.
 3. W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy na  XXXIX Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do Grupy 25 – św. Just, która w tym roku wyruszy pod hasłem „Eucharystia daje życie”. Pielgrzymka rozpocznie się 17 VIII 2021 r. Eucharystią o godz. 730 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej a zakończy się 25 VIII na Jasnej Górze. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będzie przemierzało wyznaczony odcinek trasy i realizowało program pielgrzymki. Grupa św. Just, której Przewodnikiem jest nasz katecheta ks. Bogusław pielgrzymuje w 1 dniu PPT – 17 sierpnia. Zapisy przyjmowane są w kancelarii lub zakrystii. Wszelkie dodatkowe informacje są u ks. Bogusława – Przewodnika Grupy 25.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy regaliku z tyłu kościoła. Jest tygodnik: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy. A także: Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej. A dla dzieci Mały Promyczek i Promyczek Dobra.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.