Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie – VII Niedziela Wielkanocna
Wniebowstąpienie Pańskie –  2021-05-16

 

Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1730, w sobotę po Mszy Świętej godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500. W czasie Nabożeństw Majowych w dni powszednie jest udzielana Komunia Święta, dlatego zachęcamy do liczniejszego udziału w Nabożeństwach Majowych zwłaszcza dzieci i młodzież. Pielęgnujmy też ten piękny zwyczaj śpiewania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach i w naszych domach w gronie rodzinnym. Nie ma lepszej zachęty dla dzieci i młodzieży, niż przykład samych rodziców, dlatego zabierajmy dzieci i przychodźmy na Nabożeństwa Majowe.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W poniedziałek – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.
 • W środę – W łączności z Nabożeństwem Majowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek –  Na Nabożeństwo Majowe i Mszę Świętą wieczorną zapraszamy uczniów klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do tej Uroczystości przygotowujemy się poprzez Nowennę, która jest codziennie w łączności z Nabożeństwem Majowym.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1130 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej Dzieci z klas III Szkoły Podstawowej.

Bardzo prosimy, aby ze względu na obostrzenia w tej Mszy Świętej o godz. 1130 brały udział rodziny Dzieci pierwszokomunijnych, a wszyscy Parafianie niech korzystają z pozostałych Mszy Świętych o godz. 700, 830, 1000 i 1500.

 • Spowiedź Dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin będzie w piątek od godz. 1600.

 

 1. Spotkania Grup parafialnych:


  Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w sali ks. B. Kumora   

- Lektorzy i Ministranci w środę po Mszy Św. wieczornej.

- DSM i Schola Dziecięca we czwartek o godz. 1630.

 1. W piątek o godz. 1900 w sali na plebanii będzie spotkanie Rady Gospodarczej. Jest parę spraw gospodarczych do przedyskutowania, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na to spotkanie wszystkich Członków Rady Gospodarczej.
 2. W sobotę o godz. 1700 przy kapliczce Matki Bożej na Paściej Górze będzie jak co roku Majówka – modlitwy i śpiew Litanii Loretańskiej prowadzone będą pod przewodnictwem Grupy Młodzieżowej z naszej Parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 3. W tym tygodniu zakupiliśmy Figurę Św. Michała Archanioła z Sanktuarium w Gargano we Włoszech. Figura jak już informowałem, zostanie uroczyście poświęcona w czerwcu, będzie też przez pewien czas ustawiona w naszym kościele, a następnie po zabezpieczeniu ustawiona w przygotowanej grocie za dzwonnicą. W tym trudnym czasie szalejącego zła w świecie, potrzebujemy takiego mocnego orędownika i opiekuna dla naszych rodzin i całej naszej Parafii jak Święty Michał Archanioł. Za te wszelkie ofiary, które złożyliście na ten cel w ubiegłą niedzielę składam serdeczne Bóg zapłać.
 4. Zachęcamy do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszej Parafii. Wieczysta Adoracja - to wielki skarb jaki mamy w naszej Parafii, ale musimy czuć się wszyscy odpowiedzialni za to piękne dzieło. Wiele osób przyjeżdża do naszej Parafii na adorację czy to w dzień, czy w nocy, ale to na nas w większości spoczywa obowiązek obstawienia dyżurów poszczególnych godzin. Cały czas trzeba monitorować sytuację, aby zawsze ktoś był na adoracji, a przecież niektórzy ze względu na zdrowie muszą zrezygnować, a i też w ostatnim czasie odeszło do wieczności kilka osób, które adorowały Pana Jezusa. Dlatego pojawiło się kilka wolnych godzin, w których nie ma dyżurujących na adoracji.

Te dni i godziny to:

wtorek od godz. 700-800 i od godz. 1500-1600,

środa od godz. 600-700

czwartek od od godz. 1700-1800

piątek od godz. 700-800

Zachęcam, by podjąć całą rodziną opiekę nad jakąś godziną adoracji w myśl hasła „Godzina dla Rodziny” - wtedy zawsze chociaż ktoś jeden
z rodziny w danym tygodniu byłby na adoracji. Zachęcamy, by w te godziny dopołudniowe adoracji włączyły się osoby, które są na emeryturze, nie pracują i mają więcej czasu. Zachęcamy Młodzież i Młode Małżeństwa do modlitwy adoracyjnej, bo w tym trudnym czasie potrzeba nam wiele światła i mocy do dobrych i mądrych wyborów w życiu, a także wielu Bożych łask do wypełniania swojego życiowego powołania, by się
w życiu nie pogubić. Nie bójmy się podjąć konkretnej godziny dyżuru, choć to jest trudne, ale to też mobilizuje do systematyczności i wierności tej modlitwie i przecież na tych osobach opiera się całe dzieło adoracji. Dlatego wszystkim, którzy trwają na modlitwie i na adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszej świątyni i podejmują te konkretne godziny dyżuru czy to w dzień, czy w nocy składam serdecznie Bóg zapłać, bo to dzięki Wam – Moi Drodzy – trwa adoracja w naszej Parafii.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość Niedzielny, Idziemy i Niedziela. Jest dla młodzieży - i nie tylko - bardzo dobry dwumiesięcznik Miłujcie się, a dla dzieci zaś jest Promyczek, Promyczek Dobra. Jest też majowy numer Rycerza Niepokalanej. Mamy duży wybór prasy katolickiej, dlatego więcej czytajmy, zachęcajmy do czytania dzieci i młodzież, bo czym się karmimy, co czytamy, co oglądamy to tym przesiąkamy, zaczynamy tak myśleć i w końcu taka żyjemy.
 2. Dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.