Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 XIII Niedziela zwykła – 2020-06-28

 

Nabożeństwo Czerwcowe do wtorku jest po Mszy Św. o godz. 1800. Msze Święte w tym tygodniu będą rano godz. 630(oprócz wtorku), a w poniedziałek i sobotę o godz. 800 i wieczorem codziennie o godz. 1800 (oprócz soboty).

Codziennie przed Mszą Św. wieczorną, a w sobotę przed Mszą Św. rano jest modlitwa różańcowa.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W poniedziałek – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. w naszym kościele o godz. 800, 1000 i 1800Składka w tym dniu  przeznaczona jest na Stolicę Apostolską jako Świętopietrze.
 • W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy.
 • We czwartek – Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej, przypada także I czwartek miesiąca. Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy za powołanych do służby Boże i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 • W piątek – Święto Św. Tomasza, Apostoła, przypada także I piątek miesiąca. Msze Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa są rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800.

Msza Św. dla dzieci w I piątek będzie o godz. 1630.

Ofiary zbierane na tacę w I piątek przeznaczone są na misje.

 • W sobotę – przypada I sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca N.M.P o godz. 800,. Wcześniej o godz. 730 rozpoczniemy modlitwę różańcową, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 • W przyszła niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 800. W przyszłą niedziele Msza Święta o godz. 1000  jest w int. zmarłego Ks. Prałata Mariana Stępnia z okazji jego imienin i urodzin z int. Rady Parafialnej.
 1. Spowiedź przed I piątkiem w środę i czwartek od godz. 1700, a w piątek od godz. 1600.
 2. Wyjazd dzieci i młodzieży na Wycieczkę do Zakopanego i okolic – z noclegami w Małym Cichym jest w środę o godz. 1000, składanie bagaży już od godz. 930.
 3. Rozpoczął się czas wakacji, mamy więcej czasu, dlatego zachęcam do częstszej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Niech modlitwa adoracyjna będzie naszą odpowiedzią na te słowa Pana Jezusa z ogrodu Getsemani, skierowanych do Apostołów -„jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną”. Odwiedzają nas w wakacje różni goście, przyjeżdża rodzina, dlatego pokażmy im naszą świątynię i ten wielki skarb jakim jest wieczysta Adoracja i zaprośmy ich do chwili modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wakacje to również czas urlopów i wyjazdów, dlatego proszę jeśli ktoś wyjeżdża i nie może być na swoim dyżurze adoracyjnym to szukajmy zastępstwa, może najpierw wśród najbliższej rodziny, wśród znajomych. Może ktoś zastępując nas zasmakuje tej modlitwy i podejmie już stałą adorację. A wszystkim, którzy podejmują dyżury, którzy trwają na modlitwie i na adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszej świątyni jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 6. Od 1 lipca rozpoczynają się poza parafią Msze Św. Gregoriańskie za + Stanisława Szczygieł
 7. W związku z nadchodzącym nowym rokiem szkolnym Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy w Nowym Sączu zaprasza dzieci i młodzież niepełnosprawną intelektualnie. Ośrodek zapewnia

- zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka dla dzieci już od 1 m-ca życia zagrożonych  niepełnosprawnością

  -  Szkołę Podstawową nr 5 dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, także z autyzmem oraz z głęboką niepełnosprawnością;

- ośrodek oferuje również Internat do 24 roku życia, zapewniający całodobową opiekę przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Ośrodka i na tablicy ogłoszeń.