Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 2018-05-20

 

Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które w naszym kościele są codziennie po Mszy Św. o godz. 1800, w sobotę po Mszy Św. o godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500.

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 (w sobotę o godz. 800) i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W poniedziałek – Święto  N.M.P. Matki Kościoła. Przed Mszą św. wieczorną modlić się będziemy do św. Stanisława Kostki patrona naszej parafii. O godz. 1730 rozpocznie się czytanie Pisma Św. i modlitwy Koronką Pokoju, które poprowadzi Grupa Biblijna.
 • W środę – Nowenna do M..B..Nieustającej Pomocy w łączności z Nabożeństwem Majowym
 • We czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • W piątek – Przed Mszą Św. wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Przeżywamy Dzień Matki.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Niedziela Synodalna.      Na Mszy Świętej o godz. 1130 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III Szkoły Podstawowej.

Spowiedź przed I Komunią dzieci, rodziców i rodzin będzie w sobotę o godz. 900.

 1. W poniedziałek na Mszę Św. wieczorną i Nabożeństwo Majowe zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do spowiedzi i I Komunii Św. wraz z rodzicami. Po nabożeństwie będzie próba.
 2. We czwartek  o godz. 1730 zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie wszystkich Przedszkolaków.
 3. We czwartek w Parafii św, Heleny w Nowym Sączu na Mszy Św. o godz. 1800 ośmiu ministrantów z naszej Parafii przyjmie posługę lektora. Na te uroczystość zapraszamy rodziców i rodziny nowych lektorów, a tych chłopców obejmijmy naszą modlitwą.
 4. Spotkania Grup parafialnych:

- Grupa Biblijna w poniedziałek o godz. 1900.

- Zbiórka Ministrantów w środę o godz. 1700 .

- Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930, a następnie próba Scholi.

- DSM i Schola dziecięca w sobotę o godz. 1500.

 1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, która w tym roku wyruszy drogą w stronę obwodnicy, obwodnicą równolegle do ul. Łącznej w stronę ronda s. Czesławy Lorek i skręcimy w ul Graniczną. I - ołtarz będzie na placu przy naszym kościele, II - ołtarz przy drodze do obwodnicy koło Państwa Zarycznych, III - na obwodnicy przy zjeździe w ulicę Łączną, a IV - na ul. Granicznej za Państwem Kasprzyk. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

Ołtarz I –  Młodzież z naszej parafii.

     Ołtarz II – Mieszkańców ul. od kościoła do obwodnicy.

     Ołtarz III – Mieszkańców ul. Łącznej

Ołtarz IV – Mieszkańców ul. Granicznej i Biczyc Dolnych mieszkających przy tej ulicy.

Krótkie spotkanie organizacyjne przedstawicieli poszczególnych rejonów będzie w środę po wieczornym nabożeństwie. Naszych Strażaków serdecznie prosimy o zabezpieczenie drogi w czasie procesji.

 1. Nasza Parafia organizuje wyjazd na XXII Spotkanie Młodych w Lednicy. Wyjazd będzie 1 czerwca (piątek), a powrót 3 czerwca (niedziela). Nocleg w Poznaniu oraz zwiedzanie tego miasta. Koszt wyjazdu 160 zł. Liczba miejsc ograniczona.. Także organizujemy wyjazd na Koncert JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA, który odbędzie się 31 maja w Boże Ciało w Rzeszowie (Park Sybiraków). Wyjazd o godz. 1530 z parkingu przy naszym kościele. Koszt 30 zł. Zapisy i wszelkie informacje w zakrystii lub u ks. Bogusława.
 2. W dniach od 10 – 18  lipca parafia organizuje oazę parafialną dla dzieci i młodzieży „Wakacje ze Stasiem Kostką” w Murzasichle-Zakopane. Pierwszeństwo przy zapisach mają osoby zaangażowane w grupy parafialne (ministranci, lektorzy, DSM, młodzież i członkowie Scholi dziecięcej i młodzieżowej) a dopiero później pozostałe osoby. Uczestnikami oazy mogą być dzieci i młodzież po 4 klasie Szkoły Podstawowej i do 17 roku życia. Koszt oazy to: 550 zł (dla osób zaangażowanych w grupy parafialne); 700 zł (dla pozostałych uczestników). Zgłoszenia do 10 czerwca. Wszelkie informacje i zapisy u ks. Bogusława.
 3. Dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych i ul. Granicznej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.