Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Ziemia Święta szerzej zobaczona

 

Plan Pielgrzymki do Ziemi Świętej w dniach 04-11.07.2018 r.

 

1 Dzień: Odprawa lotniskowa i wylot do Tel Avivu z Krakowa. Przylot, odprawa lotniskowa i przejazd do Jerozolimy. Bazylika Bożego Grobu – Msza św., zwiedzanie bazyliki i udział w zamknięciu drzwi bazyliki. Jerozolima nocą. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

2 Dzień: Śniadanie. Betlejem. Przejazd do Kościoła Małej Arabki – wspólnota Karmelitańska, przejazd pod Herodion, Pole Pasterzy, Bazylika Bożego Narodzenia, Grota Mleczna. Pola Maar Saba. Przejazd do Ain Kerem – źródło Matki Bożej, Kościół Nawiedzenia NMP, oraz Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 Dzień: Śniadanie, Przejazd przez potok Cedron (Wadi Nar), klasztor Teodozjusza, do Betanii. Nawiedzenie Betanii – Kościół Marii, Marty i św. Łazarza. Przejazd na Pustynię Judzką – Wadi Qelt. Klasztor św. Jerzego. Przejazd nad rzekę Jordan (Qasar El Yahud) – miejsca chrztu Jezusa, miejsce wniebowzięcia proroka Eliasza. Przejazd do Jerycha – Drzewo Zacheusza, wejście do klasztoru na Górze Kuszenia, źródła Elizeusza, starożytności Jerycha. Przejazd i kąpiel nad Morze Martwe. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

4 Dzień: Śniadanie. Cezarea – widok na amfiteatr oraz ruiny zamku, starożytny akwedukt, Hajfa – nawiedzenie karmelitańskiego sanktuarium Stella Maris, ogrody Bahaistów. Przejazd przez równinę Ezdrelon oraz Armagedon do Nazaretu – Bazylika Zwiastowania i Kościół św. Józefa – Żywiciela, przejście do Synagogi w Nazarecie. Przejazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Nazarecie.

5 dzień: Śniadanie, wyjazd do Galilei. Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Przejazd w okolice Jeziora Galilejskiego: Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba, Kaplica Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – miasto Jezusa i dom św. Piotra. Góra Błogosławieństw. Rejs po Jeziorze Galilejskim i lunch – ryba św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

6 Dzień: Śniadanie, wyjazd do Jerozolimy. Nawiedzenie Góry Oliwnej: Betfage (początek drogi niedzieli Palmowej), miejsce Wniebowstąpienia, klasztor Pater Noster, panorama Jerozolimy, kościół Dominus Flevit i cmentarz na Górze Oliwnej, Bazylika Konania i Ogród Getsemani, Bazylika Wniebowzięcia NMP, Grota Snu Apostołów, Dolina Potoku Cedron, Kościół św. Anny i Sadzawka Bethesda, Lithostrotos, Stare Miasto – Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego. Przejście do starożytnego grobu w ogrodzie, szkoła biblijna Ecole Biblique – kościół męczeństwa św. Szczepana. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

7 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Brama Jafska, Przejście do Kościoła św. Jakuba i zwiedzanie dzielnicy ormiańskiej Jerozolimy, Brama Syjon i Góra Syjon – Kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik żydowski i chrześcijański, grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, dzielnica żydowska Starego Miasta (synagoga oraz ściana Płaczu), Cardo, przejście do sadzawki Siloe na pole Hakeldama, dolina Cedron, groby królewskie. Kneset, Menora, Yad Va Shem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

8 Dzień: Śniadanie. Spotkanie z Siostrami w sierocińcu w Betlejem. Przejazd do Emmaus – Latrum. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu. Odprawa lotniskowa i wylot. Przylot do Krakowa i powrót do N. Sącza.

 

Cena pielgrzymki zawiera wszystkie koszty (Nie ma żadnych kosztów czy opłat ukrytych.): Dojazd do i z lotniska, przelot samolotem, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie (poszerzone – z przewlekłymi chorobami), zestaw słuchawkowy, dobrej klasy hotel (pokoje klimatyzowane 2-3 osobowe z łazienką), wyżywienie (obfite śniadanie wraz z napojami i obiadokolacja – oba posiłki w formie otwartego bufetu), ryba św. Piotra, przejazdy autokarem, zwyczajowe napiwki, opiekę przewodnika – pilota z licencją, wszystkie opłaty związane z wejściem do zwiedzanych obiektów. W kalkulacji uwzględniono wszystkie koszty i opłaty. Cena nie zawiera jedynie: napojów do kolacji (do kolacji zwyczajowo podawana jest woda z sokiem cytrynowym, pozostałe napoje każdy sam sobie kupuje). Przewodnik. Ks. dr hab. Piotr Łabuda

Uwaga: Paszport winien być ważny minimum pół roku od daty powrotu. Nie może zawierać pieczątek i wiz krajów: Syria, Liban, Iran, Libia.

 

Cena: 800 $, 800 PLN (płatne 800 PLN przy zapisie przy złożeniu karty)